Ексклюзиви
четвер, 31 березня 2022 10:26

Спецтема: Війна Росії проти України

Росіяни масово тікають від Путіна – назвали основні напрямки й причини еміграції

Росіяни масово тікають від Путіна – назвали основні напрямки й причини еміграції
Одними з найпопулярніших напрямків для еміграції серед росіян стали Австралія, Туреччина та Ізраїль, а також Сербія, Вірменія та Грузія. Фото: slovoidilo.ua

Росіяни шукають, куди втекти, бо відчувають, що на Росію чекає похмуре майбутнє. Покинути країну щодня стає дедалі важче.

Про це пише CNN.

"Здебільшого Росію залишають молоді освічені люди, але Путіна це геть не хвилює, - ідеться в матеріалі. - Пошуки в Google за запитом російською мовою "Як виїхати з Росії?" досягли 10-річного максимуму всередині країни впродовж тижня після вторгнення в Україну 24 лютого. Від Москви до Новосибірська та від Санкт-Петербурга до Мурманська".

Із середини лютого до початку березня інтерес росіян до теми еміграції в Google збільшився у чотири рази. Водночас пошуки на тему "туристична віза" зросли майже вдвічі, а "політичного притулку" більш ніж уп'ятеро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білому домі розповіли, чим ще готові допомогти Україні

Одними з найпопулярніших напрямків для еміграції серед росіян стали Австралія, Туреччина та Ізраїль, а також Сербія, Вірменія та Грузія, яка 2008 року також зазнала російського нападу.

"Важко точно встановити, скільки росіян справді виїхали з країни чи можуть це зробити. Фінансові обмеження, різке зростання цін на поїздки зменшують можливості втечі з путінської Росії", - пише видання.

Диджитал-маркетолог із Москви Вероніка розповіла, що спочатку не хотіла покидати країну та виходила на антивоєнні акції протесту, але на початку березня почала розуміти, що ситуація гіршає.

"Поліція почала забирати активістів прямо з квартир, виводити людей із метро", - сказала вона CNN і додала, що поліція прийшла до оселі її батьків у Сибіру, щоб погрожувати їй.

Попри те, що Путін назвав втікачів зрадниками, відтік громадян із країни не зупиняється.

"Політичні переслідування є лише однією з причин, чому частина росіян намагається втекти, - вважає Андрій Колесніков, старший науковий співробітник Carnegie Moscow. - Зокрема певні сім'ї не вірять, що ситуація всередині країни покращиться, вони стурбовані можливим залученням їхніх синів до армії, а також хочуть можливості західної освіти для своїх дітей".

За словами міністра внутрішніх справ Грузії Вахтанґа Ґомелаурі, з початку війни в Україну лише до 16 березня в країну в'їхали понад 30 400 росіян, тоді як виїхали понад 17 800. За його словами, це майже в 14 разів більше, ніж за аналогічний період 2019 року до пандемії Covid-19. Також у Грузію приїхали майже вдесятеро більше білорусів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американці вірять Зеленському більше, ніж Байдену. У Путіна рейтинг найнижчий

Варіанти авіарейсів із Росії постійно зменшуються, а спроби перетнути сухопутні кордони також є проблематичними, оскільки країна заборонила своїм громадянам виїжджати за межі країни наземним транспортом 2020 року, офіційно - через пандемію коронавірусу.

Росіяни масово купують квитки у Вірменію, які зараз коштують уп'ятеро дорожче, ніж до вторгнення. Для того, щоб виїхати наземним транспортом, потрібно мати документи про вакцинацію від коронавірусу, але в Росії можна вакцинуватися лише "Спутник V".

Оскільки втеча з Росії стає щодня дорожчою, виїхати можуть переважно молоді й добре освічені люди, які мали достатній рівень заробітку раніше.

"Вік і статус тих, хто виїжджає з Росії - це питання про те, що цей рейс означає для майбутнього країни. Той факт, що російські дисиденти зараз витіснені з країни, може ускладнити будь-які зміни в суспільстві в найближчі місяці й роки", - пише видання.

Радники російського президента Володимира Путіна дезінформують його щодо успіхів рашистів в Україні. За інформацією американської розвідки, між Путіним і Шойгу зростає напруженість.

Зараз ви читаєте новину «Росіяни масово тікають від Путіна – назвали основні напрямки й причини еміграції». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути