Суд Російської Федерації закрив важливий термінал для експорту нафти з Казахстану до Європи.
Причиною такого рішення стали порушення, нібито виявлені Роскомнаглядом під час оцінки технічного стану небезпечних виробничих об'єктів та дотримання екологічних вимог під час їхньої експлуатації, пише російський "Интерфакс".
"Каспійський трубопровідний консорціум (КТК) за рішенням Приморського районного суду Новоросійська призупинить діяльність морського терміналу на 30 діб", – йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Грецькі компанії допомагають російській нафті обходити санкції – Кулеба
КТК – основний експортний маршрут для казахстанської нафти. На неї припадає понад 80% від обсягів, що прокачуються трубопроводом. Річна потужність трубопроводу – 67 млн т нафти. Казахстан має великі запаси нафти, але не має виходу до морів, окрім Каспійського.
Нафта з Казахстану експортується через термінал у Новоросійську на Чорному морі.
Казахстан готовий допомогти стабілізувати світові ринки газу та нафти. Країна віддана розвитку стійких зв'язків з Євросоюзом. ЄС є найбільшим торговим партнером Казахстану.
Нещодавно між Росією та Казахстаном виникли розбіжності через війну в Україні. Зокрема, казахський президент Касим-Жомарт Токаєв заявив, що навряд чи визнає незалежність так званих ДНР та ЛНР.
Водночас Україна закликала держави Каспійського регіону докласти максимальних зусиль, аби змусити РФ дотримуватися своїх міжнародно-правових зобов'язань і припинити ракетні удари з цього регіону.
Коментарі