![Росія швидко переозброюється і готується до війни з НАТО - розвідка Естонії](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1208/1208378_w_300.jpg?v=0)
Росія намагається нарощувати свій потенціал для підготовки до потенційної майбутньої війни з НАТО.
Про це свідчить збільшення обсягів виробництва БпЛА за технологічного сприяння Китаю, йдеться у доповіді Служби зовнішньої розвідки Естонії (EFIS).
У документі зазначається, що темпи переозброєння російської армії будуть залежати від тривалості та результату війни Росії в Україні. Припинення або заморожування війни в Україні на вигідних для Кремля умовах, дозволить Росії постійно розміщувати більше військ уздовж кордонів сусідніх країн-членів НАТО, ніж до повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ця війна може стати нашою - застеріг німецький міністр
У розвідувальній доповіді також підкреслюються зусилля Росії щодо збільшення, вдосконалення та централізації операцій і виробництва безпілотних літальних апаратів.
Зазначається, що Росія щорічно до 2030 року виділятиме в середньому мільйон євро (близько 1 мільйона доларів) на свій національний проєкт "Безпілотні літальні апарати".
Проєкт був започаткований у грудні 2023 року. Його метою є створення 48 науково-виробничих центрів по всій Росії, стандартизація виробництва і розробка дронів, формування електронної бази даних експертів з безпілотної індустрії та інтеграція до 75% усіх російських шкіл навчання, пов'язаного з безпілотниками.
За оцінками EFIS, Росія намагається використовувати ці науково-дослідні центри для зменшення залежності від західних та іноземних технологій і компонентів.
У цьому контексті, Росія продовжує покладатися на Китай у питаннях закупівлі західних компонентів для виробництва безпілотників. За даними естонської розвідки, до 80 відсотків західних компонентів, на які поширюються санкції, ймовірно, потрапляють до Росії через Китай.
Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті від 13 лютого зазначив, що висновки розвідки Естонії збігаються з його оцінками щодо поточних зусиль Росії з підготовки своїх військових і суспільства до майбутнього конфлікту з НАТО у середньостроковій і довгостроковій перспективі.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що союзники по НАТО планують збільшити оборонні бюджети та активізувати військове виробництво через зростання загроз, зокрема з боку Росії.
Він зауважив, що НАТО, за сумарним потенціалом, у 20 разів перевищує економіку РФ. Колективно Альянс все ж здатен захистити свою колективну територію, включно зі США.
Коментарі