Верховний суд Нідерландів відхилив касаційну скаргу Росії, залишивши в силі часткове рішення Гаазького арбітражу про відшкодування збитків, завданих незаконним захопленням активів Групи Нафтогаз у тимчасово окупованому Криму.
Про це повідомила служба Нафтогазу.
"Рішення Верховного суду зміцнює позицію Групи Нафтогаз у виконавчих провадженнях щодо стягнення заборгованості Росії за незакононенне захоплення активів у Криму. Ми вдячні нашим юридичним радникам - Covington & Burling та NautaDutilh - за блискучу роботу. Нафтогаз на шляху відновлення справедливості", - прокоментував т.в.о голови правління НАК Нафтогаз України Роман Чумак.
Відомо, що нідерландські суди вже вдруге та остаточно підтвердили законність та чинність часткового рішення арбітражного трибуналу при Постійній палаті третейського суду в Гаазі.
За попередньою інформацією, у жовтні 2016 року Нафтогаз та шість інших компаній Групи Нафтогаз ініціювали арбітражне провадження при Арбітражному трибуналі при Постійній палаті Третейського суду проти Російської Федерації на підставі угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль зробив заяву щодо підвищення тарифів
Нафтогаз просив Арбітражний трибунал зобов'язати Росію виплатити компенсацію за порушення угоди про захист інвестицій, зокрема за незаконну експропріацію стратегічно важливих енергетичних інвестицій Нафтогазу, що стали однією з основних мішеней Російської Федерації в Криму у 2014 році.
Зазначається, що у лютому 2019 року Арбітражний суд виніс часткове рішення на користь Нафтогазу, в якому підтвердив свою юрисдикцію щодо розгляду справи та встановив, що Росія порушила свої зобов'язання за Угодою про захист інвестицій шляхом незаконної експропріації інвестицій Нафтогазу в Криму.
Другий етап арбітражного провадження передбачав визначення розміру суми компенсації за збитки, понесені Групою Нафтогаз. У липні 2022 року Гаазький апеляційний суд підтвердив юрисдикцію Арбітражного суду у цій справі.
"Україна не буде продовжувати транзитну угоду з Росією після завершення строку її дії", - заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Прем'єр-міністр зазначив, що стратегічна мета України накласти санкції на російську газову молекулу, позбавити Кремль прибутків від продажу вуглеводнів, за які агресор фінансує війну.
Також він зауважив, що Україна готова і надалі виконувати свої зобов'язання відповідно до Угоди про асоціацію з Євросоюзом та Договору до Енергетичної хартії.
Коментарі