У середу за зовнішнім боргом РФ можуть оголосити дефолт.
Про це пише Bloomberg.
16 березня РФ повинна здійснити виплату за купоном у доларах. Зовнішній борг Росії та її компаній сягає $150 млрд. Економісти назвали три сценарії подій.
Росія може виплатити борг у доларах. Це відтермінує дефолт до 4 квітні, коли настане час виплачувати наступні купони.
Є варіант виплати в рублях. Деякі контракти дозволяють таку виплату, але не всі. У середу виплати потрібно здійснити в іноземній валюті, інакше це означатиме дефолт.
Якщо РФ не буде платити, це запустить пільговий період у 30 днів, після чого настає дефолт.
Дефолт відріже РФ від усіх фінансових ринків до завершення судових процесів і виплат.
Росія пережила дефолт 1998 року. Тоді він запустив спіраль швидкої інфляції, девальвації рубля та фінансової ізоляції на міжнародних ринках. Тоді Москві не вдалося виплатити внутрішні борги.
Востаннє Росія пропустила виплату за зовнішнім боргом 1917-го. Тоді від виплат відмовились більшовики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Країна-агресор втрачає мільярди на рекламі
Донедавна кредитні рейтинги Росії були високими. Її боргом володіє багато інституцій включно з суверенними фондами у всьому світі. Директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва вважає, що хоча борг великий, його, ймовірно, недостатньо, аби спричинити системну проблему для фінансових ринків.
Міністерство фінансів РФ наказало переказати $117 млн доларів, проте валюта виплати не вказана. Загалом суверенний зовнішній борг РФ становить близько $40 млрд.
Росія о 4:00 ранку 24 лютого напала на Україну. Російські війська атакували державний кордон України з півночі, зі сходу та Криму. Бої та атаки тривають майже на всьому периметрі державного кордону та в багатьох містах.
Верховна Рада запровадила на території України воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ ЗСУ завдавати максимальних втрат російським загарбникам.
Коментарі