вівторок, 06 вересня 2022 14:18

Спецтема: Війна Росії проти України

Путін у розпачі: Росія купує снаряди в Північної Кореї

Путін у розпачі: Росія купує снаряди в Північної Кореї
Росія намагається купити снаряди в Північної Кореї. Фото: eastnews.ua

Російська Федерація купує в Північної Кореї мільйони артилерійських снарядів і ракет, адже глобальні санкції серйозно обмежили її ланцюжки постачань.

Москва змушена звернутися по військові постачання до країн-вигнанцев, повідомляє New York Times. Перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну Білий дім почав розсекречувати звіти розвідки про воєнні плани Москви, а потім розкривати ці матеріали спочатку союзникам у приватному порядку, а потім і публічно. Після певного затишшя у викриттях американський уряд знову почав розсекречувати інформацію, щоб привернути увагу до проблем російської армії.

"Нещодавно Росія отримала перші партії безпілотників іранського виробництва, деякі з яких мали механічні проблеми. Представники уряду Сполучених Штатів Америки заявили, що рішення РФ звернутися до Ірану, а тепер і до Північної Кореї, є ознакою того, що санкції та експортний контроль заважають Кремлю отримувати припаси для своєї армії", – ідеться в матеріалі.

У США надали мало подробиць з розсекречених розвідувальних даних щодо озброєння, термінів чи розмірів партії. Однак відомо, що в майбутньому, окрім ракет малої дальності й артилерійських снарядів, Росія спробує закупити додаткове північнокорейське обладнання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія возить із Сирії зброю через Босфор – Україна відреагувала

"Кремль має непокоїти, що йому взагалі доводиться будь-що купувати в Північній Кореї", – заявив Мейсон Кларк, який очолює російську групу в Інституті вивчення війни.

Масштабні економічні санкції ще не завдали Росії шкоди, але коли дійшло до здатності РФ відновити збройні сили, економічні дії Європи й Сполучених Штатів виявилися ефективними. Американські та європейські санкції заблокували можливість Росії купувати зброю або електроніку для виробництва цієї зброї.

Москва сподівалася, що Китай продовжить постачати зброю російській армії.

"Хоча КНР була готова купувати російську нафту зі знижкою, Пекін дотримувався експортного контролю, спрямованого проти воєнних дій Кремля, і не намагався продавати ані військову техніку, ані компоненти. Міністерка торгівлі Джина Раймондо неодноразово попереджала Китай, що якщо найбільший китайський виробник комп'ютерних мікросхем Semiconductor Manufacturing International Corporation або інші компанії порушать санкції проти Росії, США фактично закриють ці підприємства, позбавивши їх доступу до американських технологій", – ідеться в публікації.

Тому Росія зосередила зусилля на укладанні угод з Іраном і Північною Кореєю. Обидві держави відрізані від міжнародної торгівлі через санкції, а отже, жодна з країн нічого не втратить, уклавши договір з РФ. Водночас будь-яка угода із закупівлі зброї в Північної Кореї стане порушенням резолюцій ООН, спрямованих на стримування розповсюдження зброї з Пхеньяну.

Однак незрозуміло, наскільки закупівлі в Північній Кореї пов'язані з експортним контролем. В артилерійському снаряді 152 мм або ракеті типу "Катюша", виробленої КНДР, немає нічого високотехнологічного, вважає військовий експерт Фредерік Каган. Нова угода з Північною Кореєю свідчить про розпач Москви та є ознакою того, що РФ, мабуть, не в змозі виробляти найпростішу техніку, необхідну для ведення війни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Союз Росії з Іраном становить велику небезпеку – Washington Post

"Єдина причина, за якою Кремль має купувати артилерійські снаряди або ракети в Північної Кореї або в когось ще, полягає в тому, що російський диктатор Володимир Путін не бажає або не може мобілізувати російську економіку для війни навіть на базовому рівні. Це свідчить про масовий провал російського військово-промислового комплексу, який, імовірно, має глибоке коріння і серйозні наслідки для російських збройних сил", – сказав Каган.

Промислова база Росії щосили намагається задовольнити військові потреби війни. Проблеми з постачанням Москви, імовірно, глибші, ніж просто високотехнологічні компоненти для сучасних танків або високоточних ракет. Якщо Росія шукає більше артилерійських снарядів у Північній Кореї, то вона стикається з браком або може зіткнутися з ним у майбутньому.

Україна активізувала атаки на російські склади боєприпасів. Збройні сили використовують американську високомобільну артилерійську ракетну систему HIMARS і звіти американської розвідки для завдання ударів у тилу й знищення складів з боєприпасами. Росія була змушена відступити й перемістити пункти зберігання боєприпасів, знизивши ефективність своїх артилерійських сил.

31 серпня в Білому домі офіційно підтвердили, що Іран надав безпілотні літальні апарати РФ.

Російський диктатор Володимир Путін відвідав Тегеран у липні 2022 року, що стало його першою закордонною поїздкою за межі території колишнього Радянського Союзу з початку війни.

Росіяни забрали дрони з іранської авіабази на початку серпня. У середині місяця їх доправили в Росію. Російські оператори почали тренуватися використовувати дрони в Ірані ще в липні.

Усі три типи дронів можна використовувати для розвідки чи ударів керованими боєприпасами. В США впевнені, що РФ планує імпортувати сотні таких дронів.

Зараз ви читаєте новину «Путін у розпачі: Росія купує снаряди в Північної Кореї». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути