Російський диктатор Володимир Путін нині не зацікавлений у змістовних мирних переговорах з Україною.
Він прагне використати майбутній саміт БРІКС для легітимізації кремлівських інформаційних операцій, які зображують Київ як такий, що не бажає вести переговори. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
"Путін зустрівся з керівниками провідних ЗМІ країн-членів БРІКС у Москві 18 жовтня і заявив, що Росія готова до переговорів з Україною. Але пізніше заперечив, сказавши, що Росія "готова продовжувати цю боротьбу" і що "перемога буде за нами", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія не дозволить Україні створити ядерну зброю - Путін
Аналітики наголошують, що заяви Путіна від 18 жовтня є останніми в серії суперечливих заяв російського диктатора та інших високопосадовців Кремля, які намагаються зобразити Росію як таку, що готова до переговорів, водночас даючи зрозуміти, що Кремль не бажає приймати умови, які не означають капітуляції та знищення України.
"Путін також заявив 18 жовтня, що Росія повинна створити умови для тривалого миру, і неправдиво зобразив Україну як державу-агресора у війні, додатково вказавши, що ці умови рівнозначні усуненню здатності України захистити себе від можливої майбутньої російської агресії", - зазначають в ISW.
За словами аналітиків, Путін використав зустріч для просування альтернативних мирних планів Бразилії та Китаю, ключові принципи яких вигідні Росії.
"ISW продовжує вважати, що Кремль не зацікавлений у добросовісних мирних переговорах з Україною, і що Кремль використовує концепцію "мирних планів" або "переговорів" лише для того, щоб спонукати Захід чинити тиск на Україну і змусити її до превентивних поступок щодо суверенітету і територіальної цілісності України", – зазначають аналітики.
Російський лідер Володимир Путін вирішив не їхати на саміт країн "Великої двадцятки" до Бразилії через можливість арешту за ордером, виданим Міжнародним кримінальним судом.
При цьому він заявив, що рішення МКС легко оминути. Для цього, за його словами, достатньо підписати двосторонню угоду, яка обмежить юрисдикцію суду.
Коментарі
1