У неділю, 25 липня, у декількох містах Тунісу пройшли масштабні акції протесту – демонстранти вимагали зміни політичного режиму й розпуску старого парламенту.
Про це повідомило видання Mosaique FM.
Унаслідок цього президент країни Каїса Саїд позбавив повноважень прем'єр-міністра Хішама аль-Мешиші. Він також заморозив права парламенту й позбавив депутатів недоторканності.
Пізніше до будівлі парламенту відправили військову техніку. Протестувальники зустріли її із захватом і заспівали національний гімн.
Люди повиходили на протести через незадоволення боротьбою влади з пандемією коронавірусу. Протести вилилися в сутички між демонстрантами й правоохоронцями.
У містах Кайруан, Сус і Таузер учасники акцій напали на штаби ісламістської партії "Ан-Нахда". Її лідер Рашид Ганнуші є спікером парламенту. Жителі Тунісу звинуватили партію в погіршенні соціально-економічної ситуації в країні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сили безпеки М'янми вбили щонайменше 25 людей
Президент Тунісу наказав відкрити судові справи щодо Ганнуші та ще 64 депутатів. Також їм заборонили виїжджати з країни.
"Я ухвалив рішення, яке мав зробити кілька місяці тому: замороження всіх функцій парламенту. Конституція країни не дозволяє розпускати парламент, але не забороняє заморозити його діяльність", - зазначив президент Саїд.
З 1 лютого хунта М'янми повалила демократичну владу й жорстко придушує протести. За цей період військові вбили майже 800 людей під час акцій протесту в буддистській країні з населенням 54 млн. Заарештували приблизно 5 тис., із яких 4 тис. досі за ґратами. Хунті зараз удалося запобігти масштабній громадянській війні в країні з черговим великим кровопролиттям через нагнітання в країні атмосфери страху й терору. Військова хунта М'янми спалює села й виганяє людей у ліси.
Коментарі