Уряд Іспанії запустить процедури із заборони проституції, заявив прем'єр країни Педро Санчес на з'їзді керівної Соціалістичної робочої партії.
Тим часом ЗМІ зазначають, що ліквідація галузі з обігом €3,7 млрд може виявитися неможливою. Про це пише Polsat.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Серед нас стоять і 14-річні" - як живуть секс-працівниці на Донеччині
"Проституція призводить до поневолення жінок. Маємо намір боротися із цим. Ініціюємо процедуру викорінення проституції в нашій країні", - сказав Санчес.
центру соціологічних досліджень у Мадриді, щонайменше 39% чоловіків Іспанії користувалися сексуальними послугами повій. У галузі працює приблизно 300 тис. жінок.
Згідно зі звітом ООН за 2011 рік, Іспанія є найбільшим споживачем проституції в Європі й третьою у світі, після Таїланду й Пуерто-Ріко.
Сутенерство в Іспанії незаконне. І найближчими тижнями очікують, що місцевий парламент обговорить посилення законів у цій галузі. Проблема в тому, що на Піренейський півострів жінки силою чи обманом потрапляють із-за кордону.
"80% жінок, які займаються проституцією в Іспанії, роблять це під примусом після того, як їх обдурили в їхніх країнах злочинні угруповання, залучені до торгівлі людьми", - пише Politico.
Партія Санчеса поки не надала подробиць планованих змін. ЗМІ повідомляють, що можлива нова система штрафів для тих, хто використовує послуги повій, і суворіші покарання для сутенерів і власників будинків розпусти.
Під час змін у законодавстві іспанці намагаються використати досвід інших країн. Франція запровадила кримінальну відповідальність за купівлю сексуальних послуг, посиливши боротьбу з торгівлею людьми й надавши "програму догляду" для секс-працівників.
Плани уряду мають супротивників, які виступають за посилення регулювання, але не за ліквідацію галузі.
"Коли щось забороняють, з'являється мафія. Заборона промисловості зажене проституцію в підпілля. Нові правила можуть залишити 300 тис. осіб без роботи. Досі уряд не зв'язувався із представниками галузі для консультацій", - попередила генеральна секретарка профспілки секс-працівників Конса Боррелл.
1996 року Іспанія послабила закони, що криміналізують проституцію, задля боротьби проти торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації. З того часу галузь процвітає.
У травні повії повернулися на роботу в Нідерландах у рамках ослаблення карантину, запроваджених через пандемію коронавірусу.
Коментарі