Середа, 22 серпня 2018 14:19

Порушують права людини - Грузія знову кличе Росію до суду

Порушують права людини - Грузія знову кличе Росію до суду
Грузія подала третій позов проти Росії в Європейський суд з прав людини

Грузія подала позов проти Росії до Європейського суду з прав людини. Міністерство юстиції країни звинувачує Росію в порушенні прав людини у Південній Осетії та Абхазії. Заяву про це розмістили на сайті міністертсва.

Росію звинувачують у масових порушеннях прав людини та переслідуванні етнічних грузинів в Абхазії та Південній Осетії. Відповідні докази надали Євросуду, повідомляє The World News.

"Вимога Грузії полягає в заклику до Європейського союзу встановити відповідальність Росії за порушення багатьох статей Європейської конвенції. Зокрема, організована окупація Росією і цілеспрямована кампанія проти населення Грузії порушує статтю 2 Європейської конвенції, статтю 3 (заборона тортур), 5 (право на свободу і безпеку), 8 (право на захист сімейного життя)", - зазначили в Мін'юсті.

У Грузії також вважають, що російська влади не сприяє в пошуку злочинців, які переховуються на контрольованій Росією території.

"Незважаючи на злочини, вчинені під час російської окупації на окупованих територіях, прокуратура Грузії не має можливості повністю визначити всі обставини злочинів і покарати всіх винних. Крім того, як і раніше неможливо заарештувати підозрюваних, оскільки вони знаходяться на окупованих територіях", - заявили в грузинському відомстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль відмовився від обміну в'язнів

Цей позов Грузії до європейського органу правосуддя став третім.

Перший - позов про депортацію грузинських громадян із Росії - Грузія виграла. Другий - про війну в серпні 2008-го - чекає на рішення, кажуть у відомстві.

11 країн-членів ОБСЄ закликали Росію відмовитися від визнання Абхазії та Південної Осетії. Також підтримали вивід Москвою військ із окупованих територій.

Країни, відомі як "група друзів Грузії", опублікували звернення у вівторок, 7 серпня 2018-го.

Зараз ви читаєте новину «Порушують права людини - Грузія знову кличе Росію до суду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 611
Голосування Куди плануєте поїхати після всіх карантинів?
  • До моря. У теплі краї
  • У туристичні міста Європи
  • Подорожуватиму Україною
  • Провідаю батьків / родичів
  • Працюватиму. На поїздки немає грошей
  • Мені карантин не заважав подорожувати
Переглянути