У Польщі відчувається дефіцит претендентів на "чоловічі" вакансії.
Це пов'язують із забороною на виїзд за кордон для більшості українських чоловіків, пише NV.
Видання проаналізувало вплив українських чоловіків на економіку Польщі.
Нині рівень безробіття там надзвичайно низький. Водночас - високий попит на працівників, розповіла виконавча директорка Спілки українських підприємців (СУП) Катерина Глазкова, яка має офіс й у Варшаві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шольц закликав українців в Німеччині або шукати роботу, або їхати додому
А, за словами директорки рекрутації Міграційної платформи EWL Мар'яни Семенюк, через прогнозоване подальше зростання ВВП Польщі дефіцит працівників може навіть посилитися.
Попри різні настрої серед поляків щодо працівників з України, польські політики розуміють, що українські чоловіки дуже потрібні тамтешній економіці. За словами української журналісти Олени Бабакової, яка давно мешкає у Варшаві, польський бізнес боїться не того, що українці тут залишаться, а того, що коли закінчиться війна, біженці поїдуть.
Загалом українці у Польщі нині генерують 0,7−1,1% ВВП цієї країни. Надалі цей ефект буде посилюватись. Такий висновок містить дослідження Deloitte "Аналіз впливу біженців з України на економіку Польщі" за 2023 рік. Експерти дослідили структурний вплив українців на місцеву економіку з урахуванням їх роботи, споживання, сплати податків та навіть підприємництва.
У Польщі вважають, що найближчим часом можлива нова хвиля біженців з України. Це пов'язано з інтенсивними атаками Росії по критичній інфраструктурі України.
Ще влітку представники Міністерства внутрішніх справ Польщі попереджали про можливість нової хвилі біженців. За даними прикордонної служби Польщі, з вересня до середини листопада до країни в'їхало майже 2 мільйони українців.
Коментарі
1