Святкувати Водохреще (Тімкет) в африканській Ефіопії почали у четвер 18 січня. Завершать у суботу 20-го. Свято супроводжується різними культурними та релігійними заходами.
Тімкет у Ефіопії — яскраве свято православних християн. В його основі — релігійні процесії, присвячені Ковчегу Завіту. Супроводжуються піснями та танцями, розповідає Xinhua.
Першого дня від кожної православної церкви йде урочиста процесія. На чолі несуть муляж Ковчега Завіту (Табот місцевою мовою) — скриню, куди Ной склав таблички з 10 Божими заповідями.
Процесія обходить місця, де відбудуться святкування наступного дня. У громадському місті встановлюють спеціальні тенти, де Таботи "відпочивають". Поруч з ними священники, хори та віряни співають цілу ніч церковні гімни. Звучать барабани і дзеленчать дзвоники. Відбуваються релігійні обряди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні святкують Водохреще: головні традиції і обряди
Другий день — 19 січня чи 20 січня високосного року — головний у святкуванні. Радісна процесія несе Табот назад до своєї церкви.
Цього року сотні тисяч віруючих зібралися на площі Ян-Меда, найбільшому відкритому майданчику в столиці країни Аддіс-Абебі. 11 Таботів знаходилися в наметах, повідомляє Anadolu Agency.
Вірян поливали священною водою, над якою молилися цілу ніч. Церковники в яскравих вбраннях співали релігійні піснні.
В багатотисячному натовпі почалася тиснява, повідомляє Fox News.
Патріарх Абуна Матіас говорив про важливість миру, любові, співчуття та милосердя.
#Ethiopia Epiphany#Gondar pic.twitter.com/2yngxYp1GS
— Asmamaw Tesfaye (@Zemenelgn) 19 января 2018 г.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як політики купалися в ополонці
Третій день — День святого архангела Михаїла. Лише його Табот бере участь у святкуваннях.
19 січня в Україні традиційно святкується Водохреща. Є завершальним святом у різдвяно-новорічному циклі. "Між Різдвом і Хрещенням жінки завжди ворожили, - каже письменниця Лада Лузіна, - Цей період ділиться на святий і страшний тижні. Починали під Різдво. Закінчували на Василя і Маланку. Є цікава легенда щодо появлення чортів на Землі в період різдвяних святок. Вважається, що Бог так сильно зрадів народженню сина, що дозволив нечистій силі гуляти два тижні від Різдва до Хрещення. В цей час можна зустріти чорта під маскою сусіда. До похрещення Русі вважалось, що на Різдво ходять духи покійних родичів."
Коментарі