Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена оприлюднила у середу нову пропозицію щодо економічного партнерства з Латинською Америкою.
План "партнерства заради процвітання" коротко виклали у промові на церемонії відкриття саміту Америк у Лос-Анджелесі, повідомляє Reuters.
"Байден пропонує південним сусідам альтернативу посилення впливу Китаю, яка вимагає активнішої участі Сполучених Штатів у житті регіону, зокрема збільшення інвестицій, зміцнення ліній постачання і розвиток наявних торгових угод. Водночас "Американське партнерство заради економічного процвітання" не пропонує зниження тарифів і, за словами представника Білого дому, спочатку буде сфокусовано на партнерах і однодумцях, які вже уклали торгові угоди з США. Очікується, що переговори почнуться на початку осені", - повідомило джерело видання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радник Байдена зробив гучну заяву про допомогу Україні у війні
У Білому домі сподіваються, що саміт Америк і паралельна зустріч керівників найбільших регіональних компаній можуть прокласти шлях до тісної співпраці.
"Для нас набагато краще мати ланцюжки постачання тут, в Америці, ніж залежати від ланцюжків постачання, які йдуть з Китаю", - заявив посол США в Мексиці Кен Салазар.
Вашингтон, у якого вже є торговельна угода з Канадою і Мексикою, колективний договір із Центральною Америкою, а також низка інших угод, спробує розробити нові стандарти митного оформлення, праці, навколишнього середовища та корпоративної відповідальності.
План Байдена буде спрямований на залучення корпоративних інвестицій, відродження Міжамериканського Банку Розвитку та створення робочих місць у сфері екологічно чистої енергетики.
У заході візьмуть участь лідери з понад 20 країн регіону, зокрема Канада, Бразилія та Аргентина. Президента Венесуели Ніколаса Мадуро на саміт не запросили.
Росія щонайменше двічі чинила тиск на Китай, щоб Пекін запропонував Москві нові форми економічної підтримки. КНР обидва рази відмовлялася йти проти санкцій Заходу.
Російські офіційні особи висували дедалі запекліші прохання про посилення підтримки під час обговорень з Пекіном. Москва закликала виправдати свою заяву про безмежне партнерство, зроблене за кілька тижнів до початку війни в Україні.
Китай же намагався знайти "інші можливості", аби дипломатичним шляхом та за допомогою спільних військових навчань підтримати Росію.
Коментарі