Американський фінансист із Маямі запропонував купити "Північний потік-2", щоб зробити газопровід важелем тиску на Росію у переговорах щодо завершення війни в Україні.
Інвестор Стівен Лінч висловив бажання придбати трубопровід на можливому аукціоні в разі банкрутства дочірньої компанії Газпром, пише The Wall Street Journal.
"Лінч 20 років займався бізнесом у Москві, а тепер хоче придбати газопровід, що йде з РФ до Німеччини. Він сказав офіційним особам і законодавцям США, що американське володіння газопроводом стане важелем впливу на будь-які мирні переговори з Росією, щоб припинити війну в Україні та служити довгостроковим інтересам США", - йдеться в матеріалі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецпризначенці будуть охороняти німецькі підводні газопроводи
Просто так купити трубопровід Лінч не зможе через санкції США проти Росії, тому йому потрібен дозвіл влади.
"Північний потік-2" - розширення першого потоку, який Газпром запустив у 2011 році. Газопровід протяжністю понад 1,2 тис. км ішов дном Балтійського моря в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі та інших країн Східної Європи і Балтії.
Компанія Nord Stream 2 AG на 100% належить Газпрому. Вона була оператором газопроводу "Північний потік-2". До повномасштабної війни партнерами Газпрому у проєкті виступали п'ять енергетичних гігантів Європи: британська Shell, австрійська OMV, французька Engie та німецькі Uniper і Wintershall. Партнери фінансували будівництво газопроводу 50% на 50%. Загальна вартість газопроводу оцінюється у €10 млрд.
"Трубопровід частково пошкоджений (одна з двох ліній була пошкоджена вибухами у вересні 2022 року) і ніколи не був введений у комерційну експлуатацію. У першому "Північному потоці" пошкоджені обидві труби. На момент вибухів трубопровід був заповнений газом, що через отвір потрапив у море", - сказано в повідомленні.
Росія припинила постачання газу до Австрії. Ймовірно, що РФ вирішила не експортувати газ австрійській компанії OMV після того, як та здобула перемогу в арбітражному суді у позові на €230 млн проти російського "Газпрому".
Коментарі