Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав держави Океанії приєднатися до санкцій проти країни-агресорки Російської Федерації.
Його виступ 8 липня став першим в історії виступом керівника МЗС України на форумі тихоокеанських островів. Про це Кулеба оголосив у Facebook.
"Називається "форум", але насправді це найбільша в Океанії міжурядова організація. До неї входять 18 членів: Австралія, Вануаті, Кірибаті, Маршаллові Острови, Федеративні Штати Мікронезії, Науру, Нова Зеландія, Острови Кука, Ніуе (самоврядування в асоціації з Новою Зеландією), Палау, Папуа Нова Гвінея, Самоа, Тонга, Тувалу, Фіджі, Соломонові Острови, Нова Каледонія та Французька Полінезія (залежні від Франції)", – написав він.
Це – найбільш віддалений від України регіон світу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лавров через бойкот залишає саміт G20 – Der Spiegel
"Нас розділяють два океани та десятки тисяч кілометрів, але держави регіону – наші друзі та стоять на нашому боці у протидії російській агресії. 14 держав Океанії проголосували за резолюцію Генасамблеї ООН 2 березня, яка засудила російську агресію та наказала Росії припинити бойові дії та вивести війська", – зазначив Кулеба.
Керівник МЗС закликав держави Океанії продовжувати підтримку України в ООН та голосування за резолюції, пов'язані з Україною; приєднатися до міжнародних санкцій проти Росії, обмежити морську активність Росії у своїх територіальних водах і запобігти використанню РФ їхніх юрисдикцій для порятунку від санкцій.
"Я також застеріг наших океанських друзів від загроз російської пропаганди та будь-яких спільних проєктів з Росією", – підсумував міністр закордонних справ.
Президент України Володимир Зеленський сподівається, що на саміті G20 восени 2022 року в Індонезії "не буде жодних окупантів".
У квітні Зеленського запросили на саміт країн "Великої двадцятки". Саміт запланований в Індонезії на 15–16 листопада.
Радник керівника Офіса президента Михайло Подоляк прокоментував, чого очікує Україна від зустрічі міністрів закордонних справ "Великої двадцятки".
Коментарі