У Вашингтоні з кінця травня "змінили тональність" коментарів щодо можливої передачі Києву далекобійних ракет ATACMS.
Це питання зараз активно обговорюється, розповіла в інтерв'ю The Page посол України в США Оксана Маркарова.
"Якщо до цього всі відповіді звучали як "Just forget it", тоді ми вперше почули про те, що питання обговорюється", – сказала Маркарова.
Вона наголосила, що переговори між Україною та США, що стосуються політично-військових питань, зазвичай є непублічними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Росія навмисно знищує українців": у США відреагували на удар по Кривому Розі
"Але немає якихось непереборних червоних ліній, і є багато можливостей, про які ми спочатку чули "ні", а потім чули "так". Це не завжди тому, що була чітка позиція "ні" і вона змінилась на чітку позицію "так". Це тому, що для отримання кожної спроможності існує великий набір факторів. І політична готовність надавати допомогу – важливий, та далеко не єдиний чинник", – додала Маркарова.
За її словами, у питанні передачі озброєнь США розглядають одразу низку факторів. Серед них ‒ наявність, тренування та постачання, інтеграція з уже наявними в України системами озброєнь. А також наявність озброєння в достатній кількості та логістика.
ATACMS – це ракети класу "земля-земля". Вони можуть завдавати ударів на відстань близько 300 кілометрів. Це приблизно в чотири рази більше, ніж ракети, які використовуються системами HIMARS.
Міністр оборони України Олексій Резніков поговорив із главою Пентагону Ллойдом Остіном. Обговорили поточну ситуацію на передовій і потреби української армії.
Вони обмінялися думками напередодні чергової зустрічі у форматі "Рамштайн".
Коментарі