Римсько-Католицька церква офіційно змінила своє вчення й оголосила смертну кару неприпустимою.
Ватикан прийняв таке рішення 26 липня 2018 року, пише The Guardian.
Зміни в універсальному катехізисі (книзі основних положень віровчення - Gazeta.ua) відображають повну опозицію Папи Римського Франциска до смертної кари.
Згідно нового запису в катехизмі, "страта неприпустима, оскільки є посяганням на недоторканність і гідність особистості".
"Гідність людини не втрачається навіть після вчинення нею особливо тяжких злочинів", - вважає Франциск. На його думку, більш ефективні системи утримання під вартою могли б забезпечити захист громадян, не позбавляючи "винних можливості спокути".
Цей крок ставить Франциска в протиріччя з Дональдом Трампом. На початку цього року президент США виступав за смертну кару для наркоторговців, терористів і збоченців.
Також нове положення у вченні Римсько-Католицької церкви може зіткнутися з жорсткою опозицією зі сторони католиків США. Смертна кара чинна у 38 штатах і багато американських католиків підтримують її.
Нині у США понад 2,7 тис. злочинців засуджені до смертної кари. За даними Amnesty, у 2016 році 1032 людини були страчені в 23 країнах. Світовими лідерами за кількістю страчених є Китай, Америка, Афганістан, Ірак, Іран.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європа потребує більше мігрантів - Папа Римський
Папа Римський Франциск зробив тюремне служіння центральною частиною свого папства. У багатьох закордонних поїздках Франциск відвідує ув'язнених, висловлює слова солідарності та підтримки.
Папа Римський Франциск засудив аборти, порівнявши їх з євгенікою, яка практикувалася в нацистській Німеччині. У минулому столітті весь світ був приголомшений тим, що робили нацисти, щоб очистити расу. Сьогодні ми робимо те ж саме, але у білих рукавичках, – заявив Франциск на Сімейному форумі в Італії.
Коментарі