Палата представників США заборонила імпорт збагаченого російського урану.
Закон відправлено до Сенату. Він мусить бути ухвалений у дуже стислий термін, оскільки законодавці планують піти на зимові канікули, повідомляє Bloomberg.
У Сенаті припускають, що більш ймовірним є голосування за проєкт на початку наступного року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС збирається обмежити торгівлю з РФ на €5 млрд - Bloomberg
Заборона імпорту російського урану почне діяти через 90 днів після набрання ним чинності.
Згідно з даними Департаменту енергетики, Росія постачала майже чверть збагаченого урану, який використовується в якості палива американського флоту з понад 90 комерційних реакторів, що торік зробило її іноземним постачальником №1 у США.
Росія також є єдиним комерційно доступним джерелом спеціального високозбагаченого палива для реакторів, відомого як Haleu, яке необхідне для нової породи передових ядерних реакторів, що перебувають на стадії розробки.
Законопроєкт Палати представників містить винятки, що дозволяють імпорт низькозбагаченого урану з Росії, якщо міністр енергетики США вирішить, що немає альтернативного джерела для експлуатації ядерних реакторів чи американської ядерної енергетичної компанії, або якщо постачання відповідає національним інтересам. З огляду на це, експерти попереджають, що Росія у односторонньому порядку може заборонити експорт урану.
Раніше країни "Великої сімки" ввели заборону на імпорт алмазів з Росії з 1 січня.
"Велика сімка" також має намір посилити контроль за дотриманням стелі цін на російську нафту та обходом санкцій.
У травні країни зобовʼязалися обмежити експорт до Росії, який міг би фінансувати війну в Україні.
Коментарі