Дослідники з Королівського коледжу Лондона виділили шість основних форм захворювання, що викликається коронавірусом, які відрізняються один від одного за симптомами і тяжкістю перебігу хвороби.
Вчені у своїх висновках спиралися на дані про симптоми, які спостерігалися у 1600 пацієнтів зі США та Великої Британії. Інформацію вони зібрали за допомогою мобільного додатку COVID Symptom Study, який було створено спеціально для вивчення симптомів захворювання. Про це повідомляє Sky News.
Отримані дані дозволили виділити шість основних груп COVID-19 на основі того, як у пацієнтів розвивалася хвороба і як вони при цьому себе почували.
Так, для першої і другої форми захворювання характерні симптоми грипу як з підвищеною температурою, так і без неї.
Третя форма COVID-19 супроводжується відсутністю кашлю, але пацієнта мучить діарея, спостерігається відсутність апетиту і підвищена температура тіла. Дані форми характеризуються як умовно легкі, пацієнтам із даних груп респіраторна підтримка знадобилася лише в 1,5−4,4% випадках.
При четвертій формі до основних симптомів захворювання додається почуття втоми, респіраторна підтримка була необхідна 8,6% пацієнтів.
При п'ятій формі з'являється біль у м'язах і сплутаність свідомості, а респіраторна підтримка знадобилася у 9,9% випадках.
Шоста — найбільш важка форма COVID-19. У цьому випадку понад 50% пацієнтів потребують госпіталізації, люди втрачають апетит, скаржаться на діарею і болі в області живота, у них також спостерігається утруднене дихання, болі в грудях і м'язах, а також сплутаність свідомості і втома. Для пацієнтів цієї групи респіраторна підтримка необхідна у 19,8% випадках.
"При цьому люди шостої групи найчастіше відносяться до старших вікових категорій, а також відрізняються слабким здоров'ям, наявністю хронічних захворювань і зайвою вагою", — уточнюють вчені.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Covid-19 не відпускає Україну: свіжа статистика
Вчені вважають, якщо в перші п'ять днів визначити, до якої категорії відноситься пацієнт, то можна діяти на випередження і не допустити розвитку важких ускладнень.
Коментарі