четвер, 12 жовтня 2023 17:08

Спецтема: Війна Росії проти України

"Не вірте байкам про роз'єднаність Заходу щодо України" - ексофіцер ВМС США

"Не вірте байкам про роз'єднаність Заходу щодо України" - ексофіцер ВМС США
Президент Зеленський вітає держсекретаря США Ентоні Блінкена перед зустріччю у Києві, 6 вересня 2023 року / East News

Думки у виданні The Hill президента Йорктаунського інституту, колишнього офіцера ВМС США і колишнього заступника міністра військово-морських сил США Сета Кропсі

Міжнародні ЗМІ показують дебати, що тривають в Конгресі США навколо допомоги Україні, як ще один приклад розриву підтримки Заходу для України. Окрім польсько-української суперечки щодо зерна та недавніх виборів у Словаччині, картина ясна - через 19 місяців західні громадяни втомилися від безстрокових зобов'язань для далекої країни.

Реальність, однак, зовсім інша. І США та їхні союзники повинні боротися з цим згубним наративом. Бо в класичній російській манері Кремль пропагує цю трагедію, щоб переломити хід війни на свою користь, розмиваючи громадську підтримку.

Попри 19 місяців бойових дій, Європа та Північна Америка не відчули прямого болю від війни в Україні

Попри 19 місяців бойових дій, Європа та Північна Америка не відчули прямого болю від війни в Україні. У США інфляція спадає, навіть якщо внутрішні політичні помилки адміністрації Джо Байдена викликали реакцію. Інфляція в єврозоні теж зменшується, оскільки американська енергетика компенсує втрати від російської нафти та газу.

Потоки біженців в Європі викликали стреси, але вони здебільшого керовані - українські біженці не спричиняють такого ж суспільного розладу, як спричинена війною міграційна хвиля з Близького сходу та Північної Африки 2010-х.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Інколи Офіс президента шкодить міжнародній політиці" - Володимир Огризко

Угорщина постійно скаржиться на глобалістські впливи та позначає себе як русофільський оплот в ЄС. Сербія на словах говорить, що вона за Кремль, і час від часу погрожує Косову. Але є мізерні докази відчутних її дій для підтримки Росії. Частково тому, що Україна виконала майстерну роботу з жорстокої поведінки з російською армією.

Словацька партія Smer, яку очолює русофільським колишній прем'єр Роберт Фіцо, "перемогла" на словацьких виборах, але видається малоймовірним, що Фіцо зможе сформувати сильний уряд. Якщо зможе, у нього буде роз'єднана коаліція м'яких лівих єврофілів і жменьки євроскептиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: $300 млн на день: скільки коштує війна для РФ

Тим часом попри суперечки щодо українського зерна, яке насичує ринки Польщі, консервативна правляча партія Польщі продовжує розглядати Росію як екзистенційну загрозу своїй європейській системі та довгостроковому виживанню Польщі. Оскільки наступного тижня там вибори, вони висувають заперечення щодо зерна, щоб показати своїм аграріям добросовісність, не маючи серйозних намірів перетворити це на політику.

Кожна з цих очевидних дипломатичних криз для України є менш суттєвим вибухом, ніж акти політичного театру для задоволення того чи іншого електорату. Ключова помилка на рівні політики в тому, щоб довести цю реальність до серйозного масштабного вибуху.

У Москви обмежені шанси виграти війну, поки Захід підтримує України, і це те слабке місце, яке Москва весь час атакує

Російська теорія перемоги, однак, базується на взятті цих подій, значною мірою актів внутрішнього чи законодавчого політичного театру, і перетворити їх на всесвітньо-історичні вибухи. Це пояснюється тим, що російська влада була досить суттєво заскочена українським опором. У Москви дуже обмежені шанси виграти цю війну в загальноприйнятому розумінні, поки Захід підтримує України, і це те слабке місце, яке Москва весь час атакує.

З українського боку відчутна реальна підтримка залишається стабільною. Проблему артилерійських снарядів і боєприпасів для України ще не вирішена до кінця, але її значно зменшило збільшення виробництва в Німеччині, США, Румунії та Болгарії. До кінця 2024 року це питання повністю вирішать, оскільки Україна дедалі більше переходить на артилерію стандартів НАТО, а відроджена українська оборонно-промислова система заповнює важливі прогалини.

Україна отримає кілька літаків F-16 у найближчі місяці, і ще більше протягом 2024 року, що зрештою створить ядро її справжніх і сучасних військово-повітряних сил.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Маємо нову потенційну загрозу через Північну Корею" – Олександр Мусієнко

Західна підтримка має бути більш комплексною та перспективною, особливо коли йдеться про високоточну зброю великої дальності, тактичну авіацію та бронетехніку. Але Україна все ще отримує заміну для знищеної техніки, а українські інженери разом зі своїми європейськими та американськими колегами часто повертають у бій пошкоджену українську та захоплену російську техніку.

Коротше кажучи, поки навіть помірна підтримка Заходу продовжується, Україна має всі засоби, щоб повільно й методично просуватися до перемоги.

Якщо делікатність лежить в основі управління альянсом допомоги Україні, то адміністрація Байдена має неоднозначну історію. США повинні діяти там, де наратив Кремля має на меті посіяти незгоду. Чим більше ситуація на полі бою буде схилятися проти Москви, тим менше ймовірних доказів роз'єднаності Заходу буде домінувати в заголовках ЗМІ.

Переклад Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «"Не вірте байкам про роз'єднаність Заходу щодо України" - ексофіцер ВМС США». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути