Англо-шведська компанія United Sun Systems розробила нову батарею, яка перетворює тепло сонця на електрику. На відміну від світлової, теплова енергія зможе накопичуватись і зберігатись протягом 100 років.
Компанія вже отримала ліцензію на винахід. Нова система зробить сонячну енергію на 95% дешевшою. Ефективність також підвищиться - одна теплова батарея зможе живити 11 будинків, пише Daily Mail.
Основа технології - акумулятор, зроблений зі сплаву металу та водню.
"До відкриття цього класу гідридних матеріалів зберігання тепла було можливим лише за рахунок використання дорогих матеріалів", - сказав Рагай Зідан, вчений з Національної лабораторії Savannah River Nuclear Solutions. - Використання нового сплаву зменшить вартість і покращить ефективність сонячної енергетики".
Теплова сонячна батарея має вигляд тарілки діаметром 14 метрів. Вкрита дзеркалами, які фокусують сонячні промені на пристрої у центрі тарілки. Нагрівають його до 750° С. Тепло перетворюється в енергію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифи на електроенергію в Україні нижчі, ніж в ЄС
Батарея здатна виробляти 150 кВт на годину. Отриману електроенергію можна накопичувати і використовувати за необхідності.
Компанія вже підписала угоду з Міністерством енергетики США та Національної лабораторії Savannah River Nuclear Solutions.
"Новий спосіб отримання та зберігання сонячної енергії дешевий. Нарешті сонячна енергетика стане конкурентною викопному паливу", - сказав Террі А. Мілльскі, директор Національної лабораторії Savannah River .
У Пустомитівському районі на Львівщині відкрили сонячну електростанцію "Щирець -1", яка вироблятиме близько 2 млн кВт/год електроенергії. "Нова сонячна електростанція забезпечить 90% потреб у електроенергії мешканців Щирця та людей, які проживають у даному регіоні", – зазначив директор електростанції Ростислав Станкевич.
Коментарі