вівторок, 02 грудня 2025 10:12

НАТО зміцнює оборону маршруту постачання зброї Україні

НАТО зміцнює оборону маршруту постачання зброї Україні
Нідерланди розгорнули Patriot і NASAMS у Польщі для захисту хабу НАТО в Жешуві. Фото: wikipedia

Нідерланди передислокували до Польщі системи протиповітряної оборони Patriot і NASAMS, щоб посилити захист натівського логістичного хабу в Жешуві, через який проходить основний потік військової допомоги Україні.

Про це повідомило Міністерство оборони Нідерландів.

Розгортання відбулося 1 грудня та триватиме до 1 червня 2025 року. До Польщі прибули дві установки Patriot, одна система NASAMS та близько 300 військових.

Підрозділ працює як інтегрована структура, що включає також засоби боротьби з безпілотниками, забезпечуючи багаторівневу ППО від можливих загроз - від балістичних і крилатих ракет до дронів, гелікоптерів та літаків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нідерланди фінансують сотні бойових платформ для України

Оборонний щит спрямований на захист центру NSATU (NATO Security Assistance and Training for Ukraine), який координує постачання озброєння союзників і підготовку українських військових. Через Жешув проходить значна частина зброї, що надходить Україні.

Уряди Нідерландів наголосили, що місія має три основні завдання:

- забезпечення безпеки території НАТО;

- стримування російської агресії;

- підтримання стабільних поставок військової допомоги Україні.

Україна та Нідерланди у понеділок уклали угоду про спільне виготовлення безпілотників, яке здійснюватимуть на території обох держав, розповів міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс.

Документ був підписаний у Брюсселі під час зустрічі Ради ЄС - Брекельманс поставив підпис разом із прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

Зараз ви читаєте новину «НАТО зміцнює оборону маршруту постачання зброї Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути