Китайські науковці опублікували звіт про відкриття викопної ділянки, густо всіяної слідами доісторичних ящерів.
Памятка утворилася близько 1,2 мільйони років тому в районі сучасного китайського міста Лі Чжуан, округ Танчен. Вперше її відкрив "мисливець за динозаврами" Тан Юнган у лютому 2015 року, повідомляє Daily Mail.
Юнган від'їхав 30 км від міста у бік гірського хребта Золотий півень. Його супроводжував колекціонер скам'янілостей Лю Ян.
"Ми вийшли з машини і не пройшли навіть десяти кроків. Побачили майже круглу яму 70-80 см у ширину. Я відразу дещо відчув. Потім ми з Лю побачили, що ями встеляють землю , скільки сягає наш зір. Було холодно, але нас підігрівало хвилювання через відкриття", - написав Тан у своєму щоденнику.
Близько 300 слідів залишили щонайменше 7 різних типів динозаврів, які жили протягом крейдового періоду (145,5 млн років - 66 млн років тому), встановили експерти. Серед них були травоїдні та хижі ящери довжиною від 50 см до 10 м.
"Різноманітність слідів динозаврів справді вражає. На цій території ніколи не знаходили їх скелети. Тож це єдина інформація про те, які динозаври тут жили", - сказав китайський палеонтолог Ван Сяолі із Інституту палеонтології та геології університету Ліня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Динозаври знову з'являться на Землі - вчені
Науковці проаналізували сліди. Деякі динозаври, котрих раніше вважали одинаками, мешкали насправді групами. Це є найважливіше відкриття, говорять експерти. Найбільше слідів залишили двопалі динозаври - котрі спиралися при ході на 2 пальці. Це дейнонихи та велоцираптори. Розташування їх 8-сантиметрових слідів свідчать, що кілька особин рухалися паралельно. Це свідчить про те, що вони були соціальними тваринами.
Унікальний відбиток лапи динозавра в австралійському морському парку Бунуронг у штаті Вікторія знищили вандали. Слід зазнав серйозних пошкоджень через удар молотом наприкінці грудня минулого року.
Коментарі