На Сейшельських островах помітили птахів, яких кілька тисяч років вважали вимерлими. Унікальний вид називається Dryolimnas cuvieri.
"Воскресіння" вимерлих птахів відбулося завдяки явищу ітеративної еволюції, коли з одного й того самого предка розвивається один і той самий вид різного часу. Про це повідомляють у матеріалі Zoological Journal of the Linnean Society.
Цей вид птахів вважали вимерлим протягом 36 тис. років. Зник через те, що в місцях його проживання не було хижаків, тож не потрібно було захищатися. Тому птахи не навчилися літати і загинули унаслідок малої рухливості під час стихійних лих.
Dryolimnas cuvieri з'явився на місці свого вимирання - великому атолі (після того, як він знову сплив на сушу). Такий висновок вчені зробили, знайшовши там останки птахів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали кумедні кадри зі світу дикої природи
"Ці унікальні скам'янілості дають неспростовні докази того, що член сімейства пастушкових двічі колонізував атол. Він прилетів, найімовірніше, з Мадагаскару. Щоразу після прильоту на атол втрачав здатність літати, перетворюючись на інший вид. Викопні свідоцтва вказують на здатність цих птахів успішно колонізувати ізольовані острови й доволі швидко втрачати можливість літати внаслідок ітеративної еволюції", - розповів доктор Джуліан Хьюм, провідний науковець та співробітник Музею природної історії.
У папуг какапо видався рекордний сезон розмноження. Це може врятувати вид від вимирання.
Коментарі
4