Сьогодні, 3 червня, космічна агенція NASA запустить на Міжнародну космічну станцію (МКС) понад сотню дитинчат молюсків Sepiolida.
Про це повідомили у відомстві.
NASA відправить істот разом з іншим вантажем на борту ракети SpaceX Falcon 9. Запуск має відбутись о 20:29 за київським часом.
Сепіоліди, "короткі кальмари", є частиною дослідницької програми UMAMI, що вивчає вплив космічних умов на взаємодію між корисними мікробами та їхніми тваринами-господарями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Друга країна у світі. Китай успішно посадив зонд на Марс
Ці молюски симбіотично пов'язані з біолюмінесцентними бактеріями, які населяють спеціальний орган у мантії тварин. Бактерії харчуються цукром і амінокислотами, що постачаються кальмаром. А натомість приховують його силует, якщо дивитися на тварину знизу, послаблюючи ефект контрового освітлення.
За словами науковців, знання, здобуті в результаті космічних експериментів, дадуть нагоду визначити, як космічний політ впливає на подібні взаємовигідні відносини. А також сприятимуть розроблянню захисних заходів для збереження здоров'я космонавтів під час тривалих космічних подорожей.
Також дослідження дасть змогу краще зрозуміти взаємодію між тваринами й корисними мікроорганізмами. Це важливо для людського здоров'я, що пов'язане з мікрофлорою.
Марсохід американського космічного агентства NASA Perseverance вдало сів у північній півкулі Марса.
Коментарі