План дій, запропонований Китаєм для врегулювання війни в Україні, не можна назвати "мирним".
Китайський документ ставить жертву та агресора на один рівень, зауважив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Комунікація між Китаєм та Україною залишається "дуже складною" – МЗС
"Насправді це не мирний план. В основному він повторює добре відомі тези китайського керівництва. Деякі з яких ми поділяємо, а важливі відсутні. Вже зараз зрозуміло, що ключова проблема в тому, що він не відрізняє агресора від жертви, ставлячи сторони на один рівень", - написав Боррель.
Дипломат також заявив, що реакція на кризи міжнародної спільноти або неадекватна, або заблокована.
"Лідерства та єдності не вистачає. Російська війна та напруженість у відносинах між Китаєм та США рвуть тканину того, що ми часто називаємо "міжнародним порядком, заснованим на правилах", - вважає Боррель.
24 лютого міністерство закордонних справ Китаю опублікувало свою позицію щодо "врегулювання кризи" в Україну. Так званий мирний план, що складається із 12 пунктів, Пекін підготував до річниці російського вторгнення.
Міжнародна спільнота очікувала від Китаю конкретних пропозицій, але Пекін підготував лиш загальні слова, заклики і побажання. Зокрема, не роздувати вогонь у конфлікті, проводити мирні переговори і побороти гуманітарну кризу
Президент Володимир Зеленський побачив у "мирному плані" Китаю "зрозумілі пункти". А також думки, "з якими він і весь світ не погоджується".
Коментарі