четвер, 21 листопада 2024 10:43

Меркель визнала, що перешкоджала запрошенню України до НАТО

Меркель визнала, що перешкоджала запрошенню України до НАТО
Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель опублікувала свої мемуари. Фото: gettyimages.com

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель, перебуваючи на посаді намагалася перешкодити прагненню України швидко приєднатися до НАТО.

Вона боялася військової відповіді з боку російського диктатора Володимира Путіна. Про це Меркель розповіла у своїй книзі "Свобода. Мемуари 1954−2021", уривки з якої публікує видання Die Zeit.

Колишня канцлерка, зокрема, пригадала вирішальний саміт НАТО в Бухаресті у 2008 році, коли йшлося про план отримання статусу кандидатів на вступ Україною та Грузією.

"Я зрозуміла бажання країн Центральної та Східної Європи стати членами НАТО якомога швидше", - пише Меркель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Столтенберг визнав помилку НАТО щодо України

Вона вважала, що "прийняття нового члена має принести більше безпеки не тільки йому, але й НАТО".

Меркель зазначає, що бачила ризики щодо присутності російського Чорноморського флоту на українському півострові Крим. За її словами, такого поєднання з російськими військовими структурами не було ні з одним із кандидатів на членство в НАТО. Вона також стверджує, що тоді меншість українського населення підтримувала членство країни в Альянсі.

"Я вважала ілюзією припускати, що статус кандидата на вступ захистив би Україну та Грузію від агресії Путіна, що цей статус мав би такий стримуючий ефект, що Путін пасивно сприйняв би розвиток подій. Чи можна було тоді уявити, що в надзвичайних ситуаціях країни-члени НАТО відповіли б військовою силою - матеріалами та військами - і втрутилися? Чи можна було б уявити, що як канцлер я попросила би німецький Бундестаг про такий мандат для нашого Бундесверу та отримала б підтримку більшості?" - йдеться у книзі.

За словами Меркель, зрештою було досягнуто компромісу.

"Той факт, що Грузія та Україна не отримали зобов'язання щодо статусу кандидатів, для них стало "ні" для їхніх надій. Той факт, що НАТО також запропонувала їм загальну обіцянку членства, для Путіна стало "так" членству в НАТО для обох країн та оголошенням війни", - пише ексканцлерка.

Ангела Меркель була канцлеркою ФРН протягом 16 років - до виборів 2021 року, коли вирішила більше не балотуватися.

Німецька армія не зможе воювати в найближчі роки. Винними у цьому є німецькі політики, зокрема, колишня канцлер Ангела Меркель. Про це написав історик, військовий експерт, професор Зенке Найтцель з Потсдамського університету.

На його думку, найсерйозніші промахи допустила в рішеннях Меркель: її партія, Християнсько-Демократичний союз Німеччини, нехтувала Бундесвером, а друга найбільша партія Німеччини, СДПН, також залишалася осторонь від військових питань.

Зараз ви читаєте новину «Меркель визнала, що перешкоджала запрошенню України до НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути