
Минулого тижня винищувачі, що патрулюють повітряний простір НАТО в країнах Балтії, тричі злітали для ідентифікації та супроводу російських літаків, які порушили правила польотів.
Минулого вівторка, 30 вересня, винищувачі НАТО вилетіли для супроводу двох транспортних літаків AN-12, які рухалися з материкової Росії до Калінінградської області через міжнародний повітряний простір. Про це повідомило Міністерство оборони Литви, повідомляє LRT.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять танків і понад тисяча "200-х" - Генштаб назвав нові втрати окупантів
Літаки мали увімкнені радіолокаційні транспондери, але не мали планів польоту, підтримуючи лише радіозв'язок із Регіональним центром управління польотами (RSVS).
Того ж дня літаки НАТО ідентифікували транспортний АН-72 із увімкненими транспондерами та зв'язком із RSVS, а також чотири СУ-30 і два МІГ-31 із Калінінграда, які не мали транспондерів, планів польоту та радіозв'язку.
Крім того, як зазначається, винищувачі НАТО супроводили один Су-35 та ідентифікували тактичний розвідувальний літак Су-24, який 1 жовтня літав без транспондера, плану польоту та радіозв'язку.
Місія повітряної поліції НАТО в країнах Балтії здійснюється з Литви та Естонії і передбачає постійний контроль повітряного простору регіону.
Норвегія анонсувала розміщення літаків F-35 у Польщі для стримування Росії. Літаки F-35 приземляться в аеропорту Познань-Кшесіни, де розміщена 31-ша тактична авіабаза.
Коментарі