Лист про мінування пасажирського лайнера Ryanair, який летів рейсом Афіни – Вільнюс, нібито надійшов на електронну пошту вже після того, як білоруські диспетчери повідомили пілотам про бомбу й примусово посадили літак у Мінську.
Інформація про це опинилася в розвідувальному центрі Spiegel.
Міністерство транспорту Білорусі опублікувало запис розмови між екіпажем літака й диспетчерами. Це мало б підтвердити офіційну версію Мінська.
Проте "злита" інформація про лист із повідомленням про замінування свідчить, що він надійшов на скриньку аеропорту Мінська лише о 12:57 – майже через пів години після того, як диспетчери повідомили про нього пілотам рейсу. І о 12:47 літак уже змінив курс на Мінськ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швейцарія викрила Лукашенка на брехні
Проте в електронній скриньці адміністрації аеропортів Литви лист з'явився о 12:25.
Лист надійшов зі скриньки "[email protected]" нібито від організації ХАМАС, яку в багатьох країнах світу вважають терористичною. Проте рух заперечив свою причетність до викрадення лайнера й повідомив, що ніколи не діяв би в такий спосіб.

О 12:30 рейс увійшов у повітряний простір Білорусі. Після чого о 12:33 диспетчери повідомили пілотам, що лист надійшов "одразу в декілька аеропортів". На той час лист про мінування отримали лише литовські аеропорти. У Греції, звідки вилітав літак, заявили, що повідомлення про бомбу на борту не отримували.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко впевнений, що примусову посадку пасажирського лайнера Ryanair потрібно розглядати з мирної точки зору. Він заявив, що робив усе можливе заради порятунку людей. За його словами, Київ, Вільнюс, Варшава, Львів не захотіли приймати літак із вибухівкою у своїх аеропортах, тому це зробили в Мінську.
Коментарі