субота, 08 лютого 2025 05:28

Спецтема: Війна Росії проти України

Кремль намагається приховати економічні втрати від війни в Україні - ISW

Кремль намагається приховати економічні втрати від війни в Україні - ISW
Кремль замовчує справжній стан справ в економіці Росії. Фото: eastnews.ua

Кремль приховує те, наскільки війна в Україні негативно впливає на економіку Росії.

На це вказують аналітики Інституту вивчення війни.

"Кремль продовжує проводити інформаційну кампанію, ймовірно, спрямовану як на внутрішню, так і на міжнародну аудиторію, яка має на меті приховати ступінь негативного впливу тривалої війни Росії проти України на російську економіку", повідомили в ISW.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп готовий подвоїти санкції проти Росії, щоб закінчити війну - Келлог

Прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін зустрівся 7 лютого з правителем Росії Володимиром Путіним, щоб обговорити стан російської економіки.

"Мішустін заявив, що ВВП Росії зріс у 2024 році на 4,1% переважно завдяки "інтенсивному" зростанню російської обробної промисловості – ймовірно, маючи на увазі нарощування Росією своєї оборонно-промислової бази з початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року", зазначають аналітики.

Мішустін стверджував, що основний внесок у зростання обробної промисловості Росії зробили машинобудування, транспортне машинобудування, автомобілебудування та виробництво комп'ютерного та електронного обладнання.

Також він заявив, що інфляція в Росії досягла 9,52% у 2024 році, а Путін декларував, що станом на 3 лютого 2025 року інфляція становила вже 9,9%.

"Однак реальна інфляція в Росії значно вища, ніж офіційна статистика, яку Кремль готовий оприлюднювати (деякі дослідження вказують на те, що рівень інфляції в Росії ближчий до 20 відсотків)", повідомили в Інституті вивчення війни.

Мішустін підкреслив низький рівень безробіття в Росії у 2024 році – 2,5 відсотка, але лише стисло визнав значний дефіцит робочої сили в Росії, який є причиною низького рівня безробіття в Росії.

Мішустін зазначив, що економічне зростання Росії може бути менш значним у 2025 році, оскільки дуже важливо зупинити інфляцію і забезпечити довгострокове економічне зростання.

"…Ймовірно, це сигнал для підготовки російського населення до економічних труднощів у 2025 році. Мішустін і Путін також намагалися представити російську економіку як стабільну перед обличчям міжнародного економічного тиску. Мішустін стверджував, що паливно-енергетичний комплекс Росії адаптується і знаходить нові ринки збуту", припускають експерти.

Мішустін стверджував, що російська економіка "успішно впоралася" з "безпрецедентним санкційним тиском" в останні роки, і що антиросійські санкції завдають більшої шкоди країнам, які їх запровадили, ніж санкції завдають шкоди Росії. Путін також намагався представити російську економіку як сильнішу і таку, що зростає швидше, ніж економіки країн Заходу.

"Мішустін і Путін, зокрема, не згадали про те, що російський Центральний банк підвищив процентну ставку до 21% у жовтні 2024 року, або про те, як Росія використовувала кошти з Фонду національного добробуту для фінансування своїх військових зусиль протягом останніх трьох років. Ліквідна частина російського Фонду національного добробуту може вичерпатися до осені 2025 року", зауважують аналітики ISW.

В Росії у 2024 році податки, пов'язані з нафтою, зросли до 9,19 трлн рублів ($89,4 млрд) у порівнянні з 7,04 трлн рублів рік тому. Ці надходження від видобутку сирої та нафтопродуктів становили 83% загальних доходів Росії від нафти і газу, які минулого року досягли 11,13 трильйона рублів.

Зараз ви читаєте новину «Кремль намагається приховати економічні втрати від війни в Україні - ISW». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути