
У понеділок космічна компанія Ілона Маска відправила на орбіту команду з чотирьох туристів. Спонсором і командиром місії SpaceX під назвою Fram2 став мальтійський інвестор китайського походження Чун Ван, який заснував компанію з майнінгу біткоїнів.
Приватні астронавти летять траєкторією від полюса до полюса, якою раніше не літала жодна людина, повідомили у SpaceX.
"До складу екіпажу увійшли також норвезький кінорежисер Янніке Міккельсен, дослідник робототехніки з Німеччини Рабеа Рогге та австралійський мандрівник Ерік Філіпс. Ван і троє його колег стартували на борту капсули Crew Dragon о 21:47 за східним часом із Космічного центру імені Кеннеді у Флориді. Автономний політ триватиме від трьох до п'яти днів. Протягом цього польоту вони візьмуть участь у 22 дослідницьких експериментах", - йдеться в повідомленні.
Учора вдень чотирьох членів екіпажу доставили на стартовий майданчик у колоні автомобілів Tesla - електрокарів іншої компанії Маска. Кортеж, супроводжуваний поліцейськими, рухався дорогами мису Канаверал у Флориді, тоді як над ними в рамках непов'язаної місії Starlink злітала ракета SpaceX Falcon 9.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Департамент Маска припинить існування - Трамп
"Туристи проведуть 22 наукових дослідження, покликаних допомогти людству в розширенні можливостей довгострокового дослідження космосу і розуміння здоров'я людини в космосі. Протягом усього часу перебування Fram2 на орбіті екіпаж планує зробити перший рентгенівський знімок у космосі, виконати дослідження вправ для підтримки м'язової та скелетної маси та вирощувати гриби в умовах мікрогравітації", - сказано в заяві.
Це вже шостий приватний політ астронавтів компанії SpaceX. Місія є останнім новаторським кроком, який зміцнює її домінантне становище у сфері пілотованих космічних польотів у світі. Вона проходить на тлі зростання впливу Маска як генерального директора SpaceX і найбагатшої людини у світі, який працює як найближчий радник президента США Дональда Трампа.
Ця роль дала йому безпрецедентний для бізнесмена вплив на широкий спектр питань американської політики.
Компанія Ілона Маска 4 березня не змогла запустити найбільшу ракету в світі. SpaceX знову довелося перенести новий запуск своєї ракети під назвою Starship. Попередній запуск здійснили у січні цьогоріч. Ракета призначена для доставки вантажів і людей на навколоземну орбіту, а також для міжпланетних польотів на Місяць і Марс.
Восени минулого року Маск повідомив, що SpaceX за два роки хоче відправити п'ять безпілотних кораблів Starship на Марс.
Коментарі