Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон не зміг переконати Дональда Трампа дозволити Конгресу США проштовхнути військову допомогу Україні у розмірі $60 млрд.
Британському міністру навіть не дозволили зустрітися зі спікером Конгресу Майком Джонсоном, який теоретично міг би поставити пакет на голосування, пише The Guardian.
Кемерон мав приватну зустріч-вечерю з Трампом у Флориду, на якій пояснював, що в інтересах США не заохочувати Володимира Путіна до захоплення територій в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗМІ розсекретили план Трампа щодо війни в Україні
Кемерон також наполягав на тому, що до саміту НАТО у Вашингтоні в липні цього року будуть розроблені плани для кожного члена Альянсу, які дозволять досягти цільового показника витрат на оборону, або й перевищити його. Він сподівався, що Трамп сигналізуватиме про зміну курсу, принаймні полегшивши шлях до зустрічі з Джонсоном.
Британські офіційні особи пояснили, що зустріч з Джонсоном не відбулася через неузгодженість розкладів політиків. Натомість Кемерон сказав журналістам, що знайде час, щоб зустрітися з "будь-якими людьми в Конгресі, які будуть раді розмові" про допомогу Україні. Бажання виявилось явно однобоким, пише видання.
На спільній прес-конференції у Вашингтоні у вівторок Кемерон і Держсекретар США Ентоні Блінкен повторили свої заклики до Конгресу розблокувати надання допомоги. Кемерон наполягав на тому, що він приїхав до США не для того, щоб читати лекції або втручатися у внутрішню американську політику, але сказав, що готовий відмовитися від "дипломатичної мови", оскільки відчуває емоційну потребу в тому, щоб США і Європа об'єдналися для захисту Україну від російської агресії.
Раніше спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що готовий виставити на голосування законопроєкт, який включає допомогу Україні.
У документі йдеться про виділення $60 млрд на допомогу Україні. $34 млрд піде на зброю, решту планують витратити на навчання військових, на гуманітарну та іншу невійськову допомогу.
Коментарі
1