Рішення передати Україні касетні боєприпаси стало для адміністрації Білого дому та президента США Джо Байдена "дуже важким".
Є "низка вагомих обставин". Україна наразі проводить контрнаступальні дії і потребує величезної кількості артилерії, сказав представник Державного департаменту США Метью Міллер на брифінгу, пише Gazeta.ua.
"Просто зараз запаси артилерії, яка їм потрібна, закінчуються", – вказав він.
Необхідно заповнити прогалину з моменту, коли запаси закінчаться. Виробництво нових боєприпасів запустили кілька місяців, але для перших поставок має пройти час.
"Тому ми зіткнулися із потенційним варіантом, коли Україна могла б опинитись на низькій межі боєприпасів або навіть вичерпати їх зовсім. У той час, коли росіяни використовують свої ракети не лише проти військових, але й проти цивільних", – пояснив Міллер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боремося за продовження лендлізу – Маркарова
Російські окупанти використовують касетні бомби зі значно вищим рівнем нерозірваних суббоєприпасів, тобто із вищим рівнем смертності. На відміну від американських, різниця з російськими становить приблизно 40% проти 2,5%.
Україна зобов'язалася застосовувати касетні боєприпаси лише проти військових цілей. Після завершення бойових дій пройдуть широкі операції з розмінування.
До передачі боєприпасів Вашингтон провів низку консультацій із союзниками та партнерами.
"Як я вже сказав раніше, ми не вважаємо, що це стане проблемою, яка може порушити єдність між нашими союзниками та партнерами", – підсумував Міллер.
Торік президент США Джозеф Байден підписав закон про лендліз для України – спрощений порядок надання військової допомоги.
7 липня США оголосили 42-ий пакет військової допомоги Україні, який, зокрема, передбачає надання касетних боєприпасів.
З початку повномасштабної російської агресії США надали Україні військової допомоги на понад $41,3 млрд.
Коментарі