Уранці 1 березня Китай направив 25 військових літаків і три військові кораблі до Тайваню.
У відповідь на це влада півострова активувала свої морські та повітряні сили. Про це заявило міністерство оборони Тайваню, пише AP.
За його даними, 19 з 25 літаків Пекіна перетнули зону ідентифікації протиповітряної оборони острова. Водночас кораблі продовжували діяти в Тайванській протоці.
У відповідь Тайвань підняв у повітря винищувачі, відправив кораблі і активував берегові системи протиракетної оборони. Щоб "уважно стежити і реагувати".
Нові провокації відбулися на тлі загострення напруги у відносинах між Пекіном і Вашингтоном, зазначило AP.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сі Цзіньпін наказав військовим бути готовими до вторгнення на Тайвань – розвідка США
Сполучені Штати Америки – головний союзник Тайваню і джерело оборонного озброєння. Відносини США і Китаю загострилися через дії Пекіна щодо острова, торгівлі, технологій і Південнокитайського моря.
Як зазначається, Китай здійснює такі провокації щодо Тайваню майже щодня. Вони є частиною так званої тактики "сірої зони", спрямованої на "залякування і виведення з ладу техніки півострова, виснаження його військових і послаблення суспільного духу".
Сюди також входять кібервійна і дезінформаційні кампанії, а також невпинне прагнення позбавити Тайвань дипломатичних союзників.
Китай вважає Тайвань провінцією, що відкололася, й прагне неодмінно її повернути. Проте багато тайванців хочуть мати окрему державу. Суперечка робить ситуацію в регіоні напруженою. Існує загроза конфлікту, у якому можуть взяти участь і США.
У серпні торік вперше за 25 років член Палати представників США спікерка Ненсі Пелосі прилетіла до Тайваню.
Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що США втручаються в справи Тайваню. І застеріг президента США Джо Байдена від "гри з вогнем". Якщо Тайвань проголосить незалежність, КНР без вагань почне війну, заявляв міністр оборони Китаю.
Коментарі