У Перу через цунамі, спричинене виверженням підводного вулкана в Тихому океані 16 січня, стався вилив нафти.
У середу уряд країни заявив, що нафта з танкера може призвести до екологічної катастрофи, повідомляє Reuters.
"Вилив уже нашкодив флорі й фауні навколишнього регіону. Він стався через надпотужні хвилі внаслідок виверження вулкану на Тонзі, розташованій за 10 тис. км від Перу. Це найгірша економічна катастрофа, яка траплялася поблизу Ліми за останній час. Вона вже завдала серйозної шкоди сотням родин рибалок", - ідеться в повідомленні.
Міністерство закордонних справ Перу вже закликало іспанську компанію Repsol, якій належить танкер, заплатити за інцидент. У Перу також відкрили провадження щодо компанії. Міністр екології Рубен Рамірес зустрівся з представниками Repsol і за результатами заявив, що в море пролилося майже 6 тис. барелів нафти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Тихому океані прокинувся вулкан: відгомони цунамі дісталися України
Тим часом перший літак із гуманітарною допомогою прибув на Тонгу, яка також постраждала від цунамі. До головного аеропорту острівної держави прибув військовий літак Нової Зеландії з питною водою та харчами для жителів.
"Після того, як працівники та волонтери розчистили злітну смугу, інші літаки Нової Зеландії та Австралії мають прибути найближчим часом", - ідеться в повідомленні.
Через хмару вулканічного попелу й наслідки масштабного цунамі до Тонги декілька днів не могли доправити допомогу. Товстий шар попелу лежав на літній смузі аеропорту в столиці Нукуалофі, через що літаки не мали змоги приземлитися.
15 січня в Тихому океані почалося виверження вулкана Хунга Тонга-Хунга Хаапай. Південь Японії накрило цунамі.
Підводне виверження вулкана спричинило хвилі понад 1 м, які обрушилися на Королівство Тонга. Більшість регіонів країни, чия столиця всього за 65 км (40 миль) на південь від виверження, вкриті попелом і там майже повне відімкнені електроенергія, телефонні лінії та інтернет. Відомо про щонайменше двох загиблих.
Також про загрозу цунамі попередили США й Перу.
Це виверження стало найбільшим за десятиліття. Виверження було чути навіть у Новій Зеландії - за 2300 км від Тонги.
Коментарі