Королівство Тонга постраждало від наслідків виверження підводного вулкана.
Вулканічний попіл засипав острів, що перешкоджає посадці літаків із гуманітарною допомогою від третіх країн. Нова Зеландія не може доправити туди питну воду, пише Reuters.
"Відомо про щонайменше двох загиблих. Але влада наголошує, що їх може бути значно більше. Стихія створила проблеми з комунікацією і не всі відомства можуть взаємодіяти між собою та з громадянами", - ідеться в повідомленні.
Одна із загиблих - громадянка Великої Британії, ідеться у звіті Організації Об'єднаних Націй.
Місцева адміністрація розробляє план евакуації людей із віддалених островів, де багато будинків зруйнувала хвиля цунамі. Сигнал тривоги помітили на віддаленому архіпелазі Хаапаї, зокрема на маленьких островах Фоної та Манго, де мешкають 69 і 36 осіб відповідно. На острови обрушилися хвилі до 10 м заввишки, унаслідок чого на Манго знищені все поселення.
Столиця Нукуалофа вкрита темно-коричневим попелом. Повідомляють також про катастрофічні пошкодження на островах Фоноіфуа, Нініва та Номука.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Тихому океані прокинувся вулкан: відгомони цунамі дісталися України
Тонга є острівною державою, до якої належать 176 островів, зокрема 36 ненаселених. На інших мешкають загалом 104 494 людини. Вулкан Хуна Тонга-Хунга Хаапай розташований у так званому Тихоокеанському вогняному кільці - регіоні надзвичайно високої сейсмічної активності.
15 січня в Тихому океані почалося виверження вулкана Хунга Тонга-Хунга Хаапай. Південь Японії накрило цунамі.
Підводне виверження вулкана спричинило хвилі понад 1 м, які обрушилися на Королівство Тонга. Більшість регіонів країни, чия столиця всього за 65 км (40 миль) на південь від виверження, вкриті попелом і там майже повне відімкнені електроенергія, телефонні лінії та інтернет.
Також про загрозу цунамі попередили США й Перу.
Це виверження стало найбільшим за десятиліття. Виверження було чути навіть у Новій Зеландії - за 2300 км від Тонги.
Коментарі