На дводенному саміті ЄС у Брюсселі, що розпочинається 29 червня, лідери Європейського Союзу обговорять наслідки перерваного заколоту у Росії.
Йтиметься також про те, яку роль ЄС може відіграти у зобов'язаннях Заходу щодо зміцнення безпеки України. Про це повідомляє Reuters.
За словами прем'єр-міністра Естонії Каї Каллас, лідери країн ЄС обов'язково обговорять заколот групи найманців "Вагнера". Попри те, що це питання не включене до порядку денного саміту і не згадується у проектах його письмових висновків.
"Це обов'язково спливе", – сказала Каллас.
Вона зазначила, що бунт "вагнерівців" показав "тріщини", які з'явилися у російському керівництві. Каллас сказала, що бачила різні точки зору на те, як заколот може вплинути на війну проти України та на ризик, який Росія створює для Заходу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз збирається продовжити санкції проти Ірану. Назвали причини
За словами Каллас, Захід має продовжувати підтримувати Україну та зміцнювати власну оборону.
Такої ж думки й президент Європейської ради Шарль Мішель.
"У цих обставинах ми ще більше підтвердимо нашу відданість підтримці України стільки, скільки буде потрібно, у тому числі за допомогою стабільної фінансової та військової допомоги", – написав він у листі, яким запрошував лідерів на саміт.
Характер цієї допомоги також обговорюватиметься у Брюсселі. Нині західні країни працюють над пакетом довгострокових гарантій надання Києву зброї, спорядження, боєприпасів, навчання та іншої військової допомоги.
У проєкті висновків саміту йдеться про те, що країни ЄС готові зробити свій внесок у майбутні зобов'язання з безпеки перед Україною, щоб "допомогти Україні захистити себе в довгостроковій перспективі, стримувати акти агресії та протистояти зусиллям щодо дестабілізації".
За словами дипломатів, текст висновків саміту було запропоновано Францією, яка виступає за посилення військової ролі та ролі безпеки ЄС. Дипломати з деяких країн заявили, що хочуть отримати більше подробиць та стурбовані тим, що ця ідея може суперечити зусиллям США та НАТО щодо довгострокових зобов'язань перед Україною.
У Європейському Союзі вже тривалий час іде дискусія щодо вироблення сценаріїв дій блоку і держав-членів у випадку, в тому числі розпаду Російської Федерації. Про це сказав посол України при ЄС Всеволод Ченцов.
ЄС опублікував в офіційному журналі новий санкційний список в межах 11-го пакета, який набрав чинності 23 червня. Після його запровадження загальна кількість осіб, які перебувають під європейськими санкціями, збільшилась до 1572 людей та 244 компаній та організацій.
Коментарі