Один із ключових фінансових центрів світу допомагає Росії отримувати деталі, потрібні для виробництва зброї.
Гонконг перетворився на ключового пособника РФ в обході санкцій, йдеться у звіті опозиційного до КНР фонду The Committee for Freedom in Hong Kong.
"Гонконг почав відігравати центральну роль у сприянні обходу міжнародних санкцій Росією. Після початку повномасштабної війни експорт Гонконгу до РФ спочатку впав, але потім протягом кількох місяців майже подвоївся порівняно з довоєнним", - сказано у звіті з посиланням на відкриті дані, зібрані американською некомерційною організацією C4ADS.
У жовтні 2022-го голова адміністрації Гонконгу Джон Лі заявив, що територія не дотримуватиметься глобальних санкцій проти Російської Федерації. Вже у 2023 році майже 40% експорту з Гонконгу в Росію ($750 млн з $2 млрд протягом серпня-грудня 2023 року) складали товари з переліку пріоритетних, що є життєво важливими для російської агресії. Серед них - напівпровідники та мікросхеми, потрібні країні-агресорці для виробництва високотехнологічної зброї та систем зв'язку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Погрози із запахом російської нафти. Угорщина і Словаччина висувають претензії до України
Гонконзькі фірми також допомагають обходити санкції Північній Кореї та Ірану. Регуляторне середовище Гонконгу дозволяє легко приховувати власність компаній і швидко створювати чи розпускати юридичні особи.
Гонконзька компанія Piraclinos Limited, яка видає себе за продавця добрив і вугілля, відправляла мікросхеми підсанкційній російській компанії "ВМК", а Align Trading Co. Ltd. експортувала мікросхеми французького виробництва російській компанії AТ "Трек".
"Гонконг вважався провідним фінансовим центром, вплив якого можна було порівняти лише з Нью-Йорком і Лондоном. Але все змінилося. Простіше кажучи, Гонконг став ізгоєм, обслуговуючи найжорстокіші режими у світі та завдаючи шкоди інтересам міжнародної безпеки шляхом контрабанди військових технологій, грошей і заборонених товарів", - зазначається в повідомленні.
На тлі запровадження останнього пакета санкцій США стало фактично неможливо здійснювати прямі платежі з Китаю в Росію. Навіть із використанням юаня. Російська Федерація має труднощі щодо фінансових операцій із великими торговими партнерами, пишуть західні ЗМІ.
Коментарі