В України є можливість отримати бонус в обмін на так звану зраду Німеччини – згоду Берліна на будівництво газопроводу "Північний потік-2" з постачання російського газу в Європу.
Німеччина намагається побудувати разом з Росією ще одну гілку "Північного потоку-2", тому що це в її економічних інтересах. Зокрема, в Німеччині є компанії, залежні від газу, є транспортувальні газові компанії. Є лобістські потужні групи. І лобістські зусилля Росії далися взнаки. Про це розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, передає сайт "24".
"Німеччина говорить, що не допустить виключення України з транзиту газу. Та ми добре розуміємо, що питання газу відверто політизується Росією. А в Німеччини через конфігурацію влади – союз між Ангелою Меркель і соціал-демократами немає запобіжника, щоб не допустити енергетичного шантажу України з боку РФ. Соціал-демократи нерівно дихають до Росії, особливо до "Північного потоку-2", – каже Віталій Кулик.
На переконання експерта, не можна говорити про поразку України. Німеччина зважає на позицію США, які запровадили санкції стосовно компаній, які беруть участь у будівництві "Північного потоку-2". І США не збираються робити виключення для німецьких компаній. Більше того, в Конгресі і Сенаті є велике бажання закрутити гайки Росії. Тому німцям буде несолодко. І не все, що планували росіяни в питанні будівництва "Північного потоку-2", вдасться реалізувати через Берлін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газпром дражнить третім "Північним потоком"
"Німеччина намагатиметься компенсувати свою поступливість Росії в газовому питанні непоступливістю в інших. Зокрема, санкцій у фінансовій, військово-політичній сфері, питанні підтримки зусиль України щодо взаємодії з НАТО, надання Україні фінансової допомоги, модернізації ЗСУ і посилення обороноздатності", – підкреслює Віталій Кулик.
Як зазначає Кулик, інтереси США і ЄС інколи збігаються, але з кожним роком відрізняються. Тому Україна повинна балансувати в пошуку оптимальної моделі поведінки. Це завдання нашої дипломатії.
Німеччина і Фінляндія дозволили будувати через свою територію російський газопровід "Північний потік-2". Він має стати альтернативою українській газотранспортній системі. Європарламент і США засудили це рішення. Верховна Рада звернулася до міжнародного товариства з проханням не допустити будівництва газопроводу та монополії Росії на газових ринках світу.
Коментарі