неділя, 17 травня 2020 12:04

Геноцид 800 тис. людей: через 26 років затримали одного з найрозшукуваніших утікачів

Геноцид 800 тис. людей: через 26 років затримали одного з найрозшукуваніших утікачів
Двоє інших підозрюваних в організації геноциду політик Огюстен Бізіман і солдат Протей Мпіраня досі у розшуку Фото: reuters

У Франції заарештували головного підозрюваного в організації геноциду народності тутсі в Руанді 84-річний Фелісьєна Кабугу. Його звинуватили у фінансуванні вбивства близько 800 тис. людей ще 26 років тому.

За голову руандійця-втікача США призначили винагороду в $5 млн. Він жив за фальшивими документами у квартирі в Аньєр-сюр-Сен під Парижем. Жандармери у співпраці з правоохоронними органами кількох країн, серед яких США, Руанда, Бельгія та Велика Британія, затримали злочинця, пише Reuters.

У 1997 році Кабугу звинуватили у 7 злочинах. Серед найстрашніших - геноцид та підбурення до участі в ньому.

"Сьогодні арешт Фелісьєна Кабуги — це нагадування про те, що винні у геноциді можуть бути притягнуті до відповідальності навіть через двадцять шість років після їхніх злочинів", - заявив головний прокурор трибуналу ООН Серж Браммерц.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні відзначать День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – перелік заходів

Двоє інших підозрюваних в організації геноциду політик Огюстен Бізіман і солдат Протей Мпіраня досі у розшуку.

За обвинуваченням трибуналу ООН, бізнесмен Кабуга в 1994 році профінансував озброєні загони радикальних представників народності хуту для геноциду народності тутсі. Геноцид тривав близько 100 днів і підживлювався пропагандою "Вільного радіо і телебачення тисячі пагорбів", яким володів Кабуга. Він також закуповував великі партії мачете та інших сільськогосподарських інструментів, що їх використовували як зброю для вбивства. Радикальні хуту вбили близько 800 тис. людей, серед яких, окрім тутсі, були й помірні хуту. Край геноциду поклав військовий союз тутсі та помірних хуту, відомий як "Руандійський патріотичний фронт". У 1994 році Кабуга втік із Руанди і переховувався у Німеччині, Бельгії, Кенії та Швейцарії.

Зараз ви читаєте новину «Геноцид 800 тис. людей: через 26 років затримали одного з найрозшукуваніших утікачів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути