Адміністрацією соцмережі Facebook надано російській компанії Mail.ru Group доступ до бази даних користувачів соцмережі після того, як був офіційно припинений такий обмін на тлі скандалу про втручання Росії у вибори в США.
Представником спецкомітету з розвідки в Сенаті Конгресу США вже зроблено заяву про те, що необхідно провести перевірку таких дій керівництва соцмережі. Про це повідомляє телеканал CNN.
У Facebook повідомили , що Mail.Ru Group розробила сотні додатків для Facebook, деякі з яких були тестовими програмами, що не були опубліковані. Тільки в двох додатках було надано розширення, що дозволило б їм збирати дані користувачів.
Сенатор Марк Уорнер, головний демократ в сенатському розвідувальному комітеті, сказав, що відносини Facebook з Mail.Ru заслуговують подальшого вивчення.
"За останні 6 місяців ми дізналися, що у Facebook було мало можливостей для контролю збору та використання призначених для користувача даних третіми особами. Тепер ми дізнаємося, що найбільша в Росії технологічна компанія, чиї керівники тісно пов'язані з Володимиром Путіним, має сотні додатків, інтегрованих з Facebook , збираючи дані. Якщо це так, нам потрібно визначити, яка інформація користувача була передана за допомогою mail.ru і що могло бути зроблено з зібраними даними ", - сказав Уорнер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Facebook повідомив, що слідкував за своїми користувачами
Віце-президент Facebook з питань співробітництва Іме Арчібонг повідомив, що у керівництва соцмережі немає ніяких підстав вважати, що Mail.ru Group неналежним чином скористалася отриманими даними. Разом з тим він уточнив, що в даний час в Facebook проводиться розслідування, яке стосується і Mail.ru Group поряд з іншими компаніями.
"На жаль, Facebook не знає, що відбувається з даними, коли ті залишають їх сервера, тому немає ніякого способу дізнатися, чи було якесь зловживання , чи ні", - сказав Сенді Паракілас, колишній співробітник Facebook.
Навколо Facebook розгорівся скандал. Через додаток This is Your digital life, який створив професор Кембриджського університету російського походження Олександр Коган, стався витік даних 50 млн користувачів. Їх використали під час президентської кампанії Дональда Трампа. Високий суд Лондона видав ордер на обшук в офісі дослідницької компанії Cambridge Analytica в рамках розслідування витоку особистих даних користувачів Facebook і їх несанкціонованого використання.
Коментарі