Колишній голова розвідувальної служби Німеччини Ґергард Шіндлер припускає, що країна-окупантка Російська Федерація посилить шпигунську діяльність у ФРН. Причиною цьому є війна, яку веде РФ проти України.
Про це повідомляє DW з посиланням на німецьке видання Redaktionsnetzwerk Deutschland.
"У Німеччині, як і в інших європейських державах, з часів холодної війни ведеться шпигунська діяльність Росії", - заявив Шіндлер.
Посилення російської розвідки вже спостерігається певний час, сказав він.
"Коли збройні конфлікти пов'язані з економічними санкціями, очевидно, що розвідувальна діяльність також зростає. Ми безперечно ще не досягли кінця цього розвитку", - пояснив Шіндлер.
Додав, що гідні довіри заяви щодо кількості шпигунів РФ у Німеччині робити не можна. Шіндлер сказав, що окрім самих росіян, точної кількості їх, напевне, ніхто не знає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ціна тварюки в базарний день - 40 тис. грн" - Венедіктова розказала про зрадника з Харкова
"Шпигуни, відомі Федеральному відомству та земельним відомствам із захисту конституції, - це лише верхівка айсберга", - переконаний ексголова розвідувальної служби.
На початку квітня уряд ФРН вислав із країни 40 російських дипломатів і звинуватив їх у шпигунській діяльності.
"Кожен виявлений шпигун - це плюс для німецьких органів безпеки", - переконаний експерт.
За таким шпигуном можна спостерігати та відстежувати, з ким він спілкується, сказав Шіндлер.
"Якщо зараз відправити його додому, а потім прийдуть нові, тоді повертаємося до початку: не знаєш, чи є новий аташе з культури шпигуном або звичайним дипломатом", - пояснив.
Тож вислання агентів розвідки для контррозвідки не є перевагою. Але іноді надсилання таких сигналів може бути політично необхідним, підсумував колишній керівник Федеральної розвідувальної служби.
Федеральна прокуратура Німеччини заарештувала громадянина Росії за підозрою у шпигунстві. У помешканні та за місцем роботи затриманого провели обшуки.
До свого арешту чоловік працював науковим співробітником на науково-технічній кафедрі в університеті в Німеччині. З жовтня 2020 року по червень 2021 року щонайменше тричі зустрічався зі співробітником спецслужби РФ і принаймні під час двох із цих зустрічей передавав інформацію з території університету.
В обмін на інформацію обвинувачений отримував грошові виплати.
Коментарі