Російська економіка "перегрівається" і дедалі більше залежить від продовження війни.
Витрати на вторгнення діють на економіку як наркотик, кажуть у Віденському інституті міжнародних економічних досліджень WIIW, повідомляє DW.
Економіку РФ підживлює бум озброєнь, але вона більше не може продовжувати швидке зростання.
"Вона працює на межі своїх можливостей і демонструє дедалі більше ознак перегріву", - йдеться у тексті прогнозу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна боляче вдарила по економіці РФ - Financial Times
2023 року економіка РФ зросла на 3,5%. Але через високу інфляцію і ключові банківські ставки, які підвищили до 16%, цього року очікується зростання лише на 1,5%.
"Росія все більше залежить від продовження війни. Величезні витрати на неї діють на економіку як наркотик", - сказав експерт WIIW по Росії Василь Астров.
У нього є дані, що цього року на озброєння спрямують близько 29% федерального бюджету країни. На воєнпром Росія витрачає до 6% ВВП - це найвищий показник з часів розпаду СРСР.
WIIW знизив прогноз економічного зростання для України. 2024 року цей показник може становити 3% - на 1,2 процентного пункту нижче, ніж експерти очікували раніше.
У Російській Федерації зріс рівень інфляції. Через значне збільшення військових видатків російська економіка може "перегрітися". Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії.
У вересні 2023 року інфляція в Росії зросла до 6% порівняно з 5,3% у серпні 2023 року. Це було зумовлено зростанням споживчих цін, зокрема на продукти харчування і паливо. Вища інфляція майже напевно призведе до збільшення витрат на фінансування війни Росії в Україні.
На початку жовтня агентство Reuters повідомляло, що рубль у Росії перетнув поріг у 100 рублів за долар, попри заходи центробанку.
У серпні долар в РФ теж коштував більш ніж 100 рублів. Російський центральний банк підвищував ставку з 8,5% до 12% річних, однак рубль продовжив падіння, а долар і євро зросли на московській біржі.
Коментарі