Ексклюзиви
Середа, 12 вересня 2018 20:11

"Дулі за секретними мотивами" - у Росії хочуть узаконити дуелі

"Дулі за секретними мотивами" - у Росії хочуть узаконити дуелі
Однією зі статей нового дуельного кодексу є "дулі за секретними мотивами"

Депутат російської Держдуми від партії Володимира Жириновського ЛДПР Сергій Іванов вніс на розгляд парламенту законопроект під назвою "Дуельний кодекс Російської Федерації".

Документ складається з 5 частин і 81 статті. Майже повністю копіює книжку Василя Дурасова "Дуельний кодекс" 1912 року і книжку історика Олексія Вострикова "Книга про російську дуель". Переглянути документ повністю можна на сайті Держдуми.

Законопроект передбачає дуель на пістолетах та шпагах. Висуваються ряд вимог до зброї та поведінки учасників. Наприклад, середня вага шпаги повинна становити 400 - 530 грамів. А при дуелі на пістолетах накрохмалена білизна і верхній одяг зі щільної тканини не допускаються. Перед початком поєдинку учасники знімають з себе медальйони, медалі, гаманці, гаманці, ключі, пояси, помочі (підтяжки на початку ХХ ст. Шкіряними кріпленнями трималися за ґудзики на поясі штанів. - ГПУ). Це все може затримати шпагу або кулю.

При дуелі на пістолетах накрохмалена білизна не допускається

Також прописано етикет. На дуель можна викликати, якщо образили самолюбство, гідність та честь. При тому ображений має сказати: "Милостивый Государь, я пришлю Вам своих секундантов". Ображена жінка не бере участі в дуелях - за неї це робить чоловік. За недієздатних відповідальність несуть інші особи. Документ пропонує відновити дореволюційні "суди честі" - неформальний орган, який розбирає питання морального характеру. Їх функції буде виконувати безпосередній керівник учасників дуелі. Дворян у тексты замінили державними і муніципальними службовцями, різночинців - громадянами, корпорації - юрособами

Документ має багато помилок. Деякі частини тексту розірвані, логічні шматки абзаців пропущені. Один із розділів називається "Дулі за секретними мотивами".

У пояснювальній записці йдеться, що законопроект внесли через тенденцію серед державних та муніципальних службовців викликати на дуелі громадян, погляди яких відрізняють від поглядів чиновників.

Мальцев пригрозив застрелити Золотова

11 вересня голова російської нацгвардії Віктор Золотов записав звернення до російського опозиціонера Олексія Навального. Викликає політика на дуель - у рингові чи на татамі. Обіцяє зробити з нього "соковиту відбивну".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час мітингу в Росії Жириновський побив українця

Золотов записав звернення до Навального через розслідування держзакупівель продуктів для російської Нацгвардії. Погрози правоохоронця набули широкого розголосу в мережі. Члени Фонду боротьби з корупцією, очолюваного Навальним, й активісти викликають Золотова на дуель із пісні, кулінарії та сну.Російський опозиціонер в еміграції В'ячеслав Мальцев викликав голову нацгвардії на дуель на пістолетах. Пригрозив його застрелити.

"Я розцінюю виступ Золотова як погрозу і Олексію, і всій нашій родині. Це погроза від нахабного бандита, який впивається своєю безкарністю. Я не боюся. Єдине почуття, яке я відчуваю до Золотому - презирство", - написала дружина Навального Юлія у своєму Instagram.

13 серпня ФБК опублікував розслідування, в якому викрив зв'язки підприємства, яке закуповує продукти харчування для російської нацвардіі, з людьми прем'єр-міністра Дмитра Медведєва, або ним самим. Ціни за продукти завищені в 1,5 -2 рази.

Розслідувачі із "Новой газеты" знайшли у рідні Золотова маєтки загальною вартістю 1,5 млрд руб. - $21,5 млн.

Зараз ви читаєте новину «"Дулі за секретними мотивами" - у Росії хочуть узаконити дуелі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода