У четвер Ліван паралізував загальнонаціональний страйк громадського транспорту й профспілок.
13 січня закрилися всі школи, університети й магазини, пише The Associated Press. Масштабні протести дістали назву - день гніву.
"На знак протесту проти цін на пальне протестувальники із 5:00 перекрили основні автомагістралі країни, а також дороги в містах. Бензин у Лівані, який зараз потерпає від кризи, подорожчав після того, як уряд скасував субсидії. Таксисти й водії вантажівок використали автомобілі для перекриття доріг. У столиці Бейруті багато шляхів заблокували гігантськими сміттєвими баками й транспортними засобами", - ідеться в повідомленні.
Акція протесту відбувається на тлі падіння ліванського фунта. За останні два роки валюта втратила понад 90% вартості. Понад 80% жителів Лівану живуть за межею бідності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повний блекаут: вся країна залишилася без світла
Заправка бензобака зараз коштує більше за місячну мінімальну зарплату. За даними Всесвітньої програми ООН, продовольча інфляція в Лівані є однією з найвищих у світі. Восени торік вона перевищила 557%.
Мінфін Лівану 9 березня 2020-го не виплатив євробондами в $1,2 млрд, чим допустив перший суверенний дефолт в історії країни. Із цього моменту в Лівані почалася глибока економічна й політична криза. У країні рекордний рівень безробіття.
Економічні проблеми в Лівані спричинила пандемія і вибух у порту Бейруту 4 серпня 2020 року. Через нього країна зазнала масштабних збитків і має політичну кризу. Для формування нового уряду Ліван витратив понад рік.
Коментарі