Закінчення дії Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності означає, що Європа "втрачає частину своєї безпеки".
Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, щопише "Європейська правда".
"Із закінченням договору в Європі втрачається частина безпеки. У розпал "холодної війни" США та Радянський Союз погодилися роззброїти ядерні ракети середньої дальності в Європі. Я переконаний, що сьогодні ми повинні знову досягти успіху і погодитись на правила роззброєння та контролю над озброєнням, щоб запобігти новій гонці ядерного озброєння", - йдеться у заяві німецького МЗС.
Він висловив жаль щодо того, що Росія не зробила необхідних кроків для порятунку договору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США готують нову ядерну угоду за участю Китаю та Росії
"Навіть таким ядерним державам, як Китай, доводиться нести відповідальність за контроль над озброєнням, вони мають більше ваги у світі, ніж під час "холодної війни". Виклики, з якими ми зараз стикаємося, зростають із закінченням договору. Вони більше не обмежуються Європою", - заявив Маас.
Сполучені Штати 2 серпня офіційно виходять із російсько-американського Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, який ознаменував завершення "холодної війни". 2 лютого США припинили свої зобов'язання за Договором і почали процес виходу з нього. Незабаром після цього президент Росії Владімір Путін призупинив зобов'язання Росії щодо договору. РФ заперечували США.
Коментарі