Зараз польські підприємства відчувають брак чоловічої робочої сили. Найбільше потерпають автомобільна галузь, важка промисловість та оборонний сектор.
Найбільший дефіцит відчуває будівельна галузь, де працювало біля 400 тис. громадян України, повідомляють в аналітичному центрі агенції працевлаштування Gremi Personal.
Не вистачає будівельників, водіїв, мулярів, штукатурів, тощо. В автомобільній промисловості також скаржаться на брак чоловіків. Ця галузь є найсильнішою у польському виробництві і третьою за обсягом зайнятості в Європі після Німеччини та Франції.
"В цілому бракує працівників на підприємствах на місця, де важлива фізична сила - це важка промисловість, металургійна, підприємства харчової промисловості", – повідомляється в пресрелізі.
Польські роботодавці борються за чоловіків, які наразі залишилися в Польщі і за тих, хто може виїхати з України (багатодітні батьки, студенти, тощо). Пропонують привабливі ставки заробітної плати, допомагають з евакуацією й легалізацією родин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кидають заробітки і їдуть додому: скільки українців готові стати на захист країни
Нині з країни додому повернулися понад 285 тис громадян України, більшість з них чоловіки. Нового притоку чоловічої робочої сили немає, що одразу відбилося на ринку праці.
Зараз у Польщі найвища пропозиція саме тих вакансій, де потрібна чоловіча праця. 70% пропозицій роботи для іноземців на польському ринку праці орієнтовані на чоловіків.
На кордоні з Молдовою прикордонники Чернівецького загону у бейбі-боксі знайшли чоловіка. Він намагався незаконно перетнути кордон України. Його виявили у пункті пропуску "Росошани" в автомобілі марки Рено, яким їхала жінка з двома своїми дітьми. Перевіривши їх документи, прикордонники оглянули ще й багажник авто, де виявили в бейбі-боксі чоловіка 1985 року народження. Як з'ясувалось, у такий спосіб дружина намагалася перевезти по той бік кордону батька своїх дітей.
Коментарі