Білоруські протести стають меншими та локальними, і режиму самопроголошеного президента Лукашенка здається, наче переміг. Проте білоруси продовжують боротися та надіються скинути ненависного диктатора. Про це Gazeta.ua розповів білоруський журналіст із Гродно Анджей Почобут.
"Акції білорусів продовжуються, але тепер інший формат. Раніше були масові марші. ОМОН їх жорстоко розганяв. Останній раз заарештували 300 людей і проти всіх відкрили кримінальні справи. Тепер є невеликі креативні акції в безлічі місць одночасно. Силовики не мають сил усі розігнати. Це спосіб показати, що білоруси проти режиму, не зламалися, не змирилися. З іншої боку, для влади це нічим не загрожує. Лукашенко повністю контролює ситуацію, хоч суспільство невдоволене. Популярне припущення, що навесні почнуться проблеми в економіці, що спричинить нові хвилі протестів", - каже публіцист.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білорусі силовики затримали літніх жінок під час заняття скандинавською ходою
На думку журналіста, режим вважає, що заглушив протести, але насправді це радше пауза, бо невдоволення в суспільстві залишається високим.
"З одного боку Лукашенку вдалося консолідувати владу, пережити тривалі акції. З іншої, суспільство не приймає її і режим тримається лише на насильстві", - каже Почобут.
"Настрої в білорусів різні. - каже журналіст. - І розчарування, і втома, і надія. Диктатор сам став проблемою і не може її вирішити. Активність протестів значно менша, ніж влітку чи восени. Але успіх суспільства в тому, що навіть вона, вказує, що країна інша, ніж до виборів 9 серпня".
На думку публіциста, є неприйняття силового сценарію суспільством й тиха ненависть до режиму та його виконавців – силовиків. Навіть серед тих, хто колись підтримував Лукашенка. Досі білоруський протест був мирний, проте наступний вибух може бути зовсім не мирний.
Коментарі