З 1 січня по 1 жовтня білоруси закрили 303,4 тис. рахунків. Це 16,1% кількості на початок 2020 року.
За даними регулятора, на 1 жовтня фізособи тримали в 23 банках суму еквівалентну $6,9 млрд. З цієї суми 73,4% займали депозити в іноземній валюті та 26,6% - у білоруських рублях. Для порівняння: на 1 січня сума вкладів досягала $7,2 млрд, пише banki24.by.
"Іншими словами, навіть девальвація білоруського рубля не допомогла вирости грошовому обсягу депозитів у цій валюті. Це означає, що відбувся потужний відтік вкладів з банківської системи", - пояснюють аналітики.
Станом на 1 січня таких строкових вкладів у фізосіб було на $6,31 млрд, а на 1 жовтня залишилося на $4,90 млрд.
"Сума депозиту на 1 вкладника змінилася не так драматично. Сума відкличного вкладу в валюті на людину до 1 жовтня становила 5,49 тисяч доларів, тоді як на 1 січня дорівнювала 5,4 тисяч доларів. Аналогічно із безвідкличним валютними вкладами: 7,84 тисяч доларів проти 8,28 тисяч доларів. Примітно, що іноземці більше довіряють білоруському рублю, ніж самі білоруси", - йдеться у публікації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перемога неминуча: Тихановська звернулася до учасників протестів
Станом на 1 жовтня частка "зайчикових" строкових вкладів у фізосіб-нерезидентів досягла 35,1%, а в резидентів Білорусі - лише 26,4%.
"Мабуть, серед зазначених іноземців вище частка фінансово грамотних людей, які спокусилися відносно високою прибутковістю по рублевих депозитах. Вищий рівень фінансової грамотності нерезидентів можна пояснити екзотичністю білоруського ринку для зовнішнього світу - ризики інвестування грошей великі і не кожен на це піде", - пояснюють аналітики.
Із 1 грудня громадянам Білорусі, які мають гуманітарну візу, не потрібно отримувати дозвіл на роботу. Спрощення умов прийому на роботу стосується лікарів і медсестер, а також IT-фахівців.
Коментарі