Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден вирішив використати енергоресурси зі Стратегічного нафтового резерву.
Також американський уряд закликав компанії збільшувати видобуток і пообіцяв викупити всі надлишки чорного золота протягом найближчих кількох років, якщо ринок буде перенасичений. Таким чином США намагаються нівелювати вплив Росії на енергетичні ринки, пише The New York Times.
Після того, як Саудівська Аравія з Росією вирішили скоротити видобуток нафти, криза посилилася. Загалом випустили 180 млн барелів нафти відтоді, як Байден санкціонував використання резерву в березні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До нового пакету антиросійських санкцій ЄС приєдналися вісім країн: перелік
Американський президент також закликав компанії розширити видобуток. Сказав, що навіть якщо попит на нафту сповільниться найближчими роками, вони зможуть продати її назад федеральному уряду, щоб поповнити Стратегічний нафтовий резерв.
Президент США звинуватив нафтові компанії у спекуляції. Також попередив їх, щоб вони не підвищували ціни, бо американці борються з інфляцією.
Під час виступу в Білому домі Байден спростував думку про те, що його адміністрація запровадила обмеження на внутрішній видобуток нафти. Очікується також, що адміністрація США опублікує додаткову інформацію про терміни поповнення запасів. Це відображає її бажання боротися зі зростанням цін на помпи, а також підтримувати вітчизняних бурильників у майбутньому попиті на їхню нафту, заявили вони.
17 жовтня ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 0,7% до $92,29 за барель після падіння на 6,4% минулого тижня. Американська нафта WTI подорожчала на 0,6% до $86,17 за барель після зниження на 7,6% минулого тижня. Світові ціни на нафту зросли після скасування Китаєм заходів щодо забезпечення ліквідності.
КНР зробила це, щоб допомогти своїй економіці, яка постраждала від пандемії. Це породило сподівання на покращення прогнозу попиту на пальне з боку найбільшого у світі імпортера нафти, повідомляє Reuters.
Коментарі